Anzhelika hala ailesinin uyanmasını bekliyor

Tatil için geldikleri Alanya'da kaldıkları evde cesetleri 3 gün sonra bulunan Ukraynalı çiftin kızı, amcasının yanına gönderilmek üzere Antalya'daki Ukrayna Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi.

Anzhelika hala ailesinin uyanmasını bekliyor
- A +

 

Ukraynalı Viacheslav-Maiia Samilo çiftinin cesetleriyle 3 gün aynı evde yaşayan 6 yaşındaki kızları Anzhelika, anne ve babasının hala uyuduğunu sanıyor ve kendisiyle ilgilenenlere ne zaman geleceklerini soruyor.

Tatil için geldikleri Alanya ilçesinde kaldıkları evde cesetleri 3 gün sonra bulunan çiftin küçük kızı Anzhelika, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı çocuk bakımevinde 4 gün misafir edildi.

Psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarının yakından ilgilendiği Anzhelika, aynı dili konuşmasa da kısa sürede bakımevindeki arkadaşlarına uyum sağladı, onlarla oyun oynadı.

Kendisine hediye edilen oyuncak ayısını bir an olsun yanından ayırmayan küçük kız, sevecen halleri ve sempatik davranışlarıyla arkadaşları ve çalışanların sevgisini kazandı.

Tatil için ailesiyle geldiği Antalya'dan yalnız ayrılmak zorunda kalan küçük Anzhelika, anne ve babasının evde uyuduklarını sandığı 3 günü, AA muhabirine anlattı. 

Anne ve babasının sürekli uyuduğunu belirten Anzhelika Samilo, evde oyuncaklarıyla oynadığını söyledi. Acıktığını ancak yiyecek bir şey olmadığı için 3 gün aç kaldığını dile getiren Samilo, su dahi içmediğini kaydetti.

Anzhelika, annesini uyandıramayınca balkona çıkarak komşulardan yardım istediğini ifade etti. 

Annesi ve babasının nerede olduğu sorusu üzerine Anzhelika, "Hala uyuyorlar mı, ne zaman gelecekler?" şeklinde yanıt verdi. 

Gördüğü ilgi yüzünü güldürdü

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, Anzhelika'nın kendilerine geldiğinde panik, endişe ve korku halinde olduğunu, uzman görevliler tarafından yaş grubuna uygun birime alındığını ve ihtiyaçlarının giderildiğini söyledi. 

Çalışanların ve arkadaşlarının desteğiyle küçük çocuğun kısa sürede ortama uyum sağladığını aktaran Çalışkan, "Gördüğü ilgi yüzünü güldürdü, buradan memnun ayrılıyor" dedi.

Çalışkan, küçük kızın kendisine verilen hediyelerden özellikle oyuncak ayıyı sahiplendiğini anlatarak, anne ve babasının ölümünden haberdar olmadığını vurguladı.

Amcasına gönderildi

Çevresine sevgi dolu gözlerle bakan Anzhelika, Ukrayna'daki amcasının yanına gönderilmek üzere Antalya'daki Ukrayna Konsolosluğu yetkililerine teslim edildi. 

Küçük kız, çocuk bakımevi çalışanları tarafından uğurlandı. 

Öte yandan, Viacheslav-Maiia Samilo çiftinin cenazeleri, Antalya Adli Tıp Kurumu morgunda bekletiliyor. Cenazelerin birkaç gün içinde cenaze firması aracılığıyla Ukrayna'ya gönderilmesi bekleniyor.

Yorum Ekle