Antika tutkusu kazanç kapısına dönüştü

Hatay'ın Antakya ilçesinde 20 yıldır evinde biriktirdiği çeşitli antik eşyaları dükkanında sergileyen Çiçek Yücel, müzeyi andıran iş yerinde hem para kazanıyor hem tarihe ışık tutuyor.

Antika tutkusu kazanç kapısına dönüştü
- A +

 

Antakya Şehitler Mahallesi'nde yüzlerce antik eşyanın bulunduğu iş yerinin sahibi Çiçek Yücel (53), bu işe eşinin merakıyla başladığını söyledi. Yücel, “Evde eşyalardan dolayı adım atacak yerimiz kalmadı. Bizim de aklımıza antik eşyalarımızı sergileyebileceğimiz bir iş yeri açma fikri geldi. İş yeri hem bize bir kazanç kapısı hem bir uğraş oldu. Eşim burada hastalığını unutup, buradaki eşyalar ile uğraşmayı seviyor. Herkesin alıp sahip çıkmalarını istiyoruz. Buradan eşya alıp bir köşeye atmasınlar. Bunların artık ustaları yok, el emeği göz nuru bu eşyalar" dedi.

İş yerinde birbirinden değerli eşyaları sergileyen Yücel, en eski ve değerli eserlerin ise 1. Dünya Savaşı'ndan kalma bir silah ile 1918 yılından kalma bir masa saati olduğunu kaydetti. Hatay'ı ziyaret eden turistlerin iş yerine geldiğinde çok şaşırdığını, mutlaka birkaç eser alarak Hatay'dan ayrıldığını anlatan Yücel, en büyük arzusunun ise daha büyük bir iş yerinde daha geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermek olduğunu söyledi. 

Yorum Ekle