Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimi hakkında ilk açıklama

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'daki darbe girişimi hakkında "Birbirlerini itham ediyorlar, birbirlerine giriyorlar." dedi.

Aliyev'den Ermenistan'daki darbe girişimi hakkında ilk açıklama
- A +

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'daki darbe girişiminin ardından açıklama yaptı. 

Aliyev Ermenistan ordusunun modernleştirilmesiyle ilgili açıklamalara tepki gösterdi, "Savaş sona erdi, rovanşist fikirleri yaşayan bu yumruğu görecek" diyerek yumruğunu bir kez daha gösterdi: 

"Bir kaç gün önce işittim ki onların müttefikleri Ermenistan ordusunu yine canlandırmak istiyorlar, orduyu modernleştirmek istiyorlar. Neye göre, kime karşı? Savaş sona erdi, her kim rövanşist fikirlerle yaşıyorsa (bak bu) yumruğu görecek. Bu yumruk yerindedir ve bizim sabrımızı sınamasınlar. Ermenistan ordusu bitti, yoktur ve olmamalıdır. Böyle bir faşist devlet orada olmamalıdır. Biz hiçbir vakit imkan vermeyeceğiz bize karşı tehlike oluşmasına ya da işgalinden kurtardığımız topraklaraklara dönecek vatandaşlarımız için herhangi bir risk olmasına.

Savaş sonrası dönemde herkes gördü ki Azerbaycan gelişimine devam ediyor. Karabağ'ı yeniden kurma işlerini yürütüyor. Ermenistan‘da ise buhran hüküm sürüyor. Birbirlerini itham ediyorlar, birbirlerine giriyorlar.

Her zaman dış temsilciler bize Ermenistan cemiyetinin birlik olduğunu, onlarda milli birlik olduğunu söylüyordu. Şimdi biz görüyoruz nerede bu birlik? Bu mağlubiyet dolayısıyla birbirlerini itham ediyorlar, birbirlerini suçluyorlar. Ama nedense bize demokrasiden dem vuran uluslar teşkilatları ve hükümetler Ermenistan’daki olaylara göz yumuyorlar."

İlgili haber için tıklayın.

Türkiye'den Ermenistan açıklaması

Yorum Ekle

İlgili Haberler