Alfa Romeo 4C Spider Türkiye'de

Tofaş bünyesindeki Alfa Romeo'nun sınırlı sayıda üretilen spor modeli 4C'nin üstü açık versiyonu 4C Spider, İstanbul Autoshow Fuarı'nda sergileniyor.

Alfa Romeo 4C Spider Türkiye'de
- A +

 

Şirket açıklamasına göre Alfa Romeo, İstanbul Autoshow ziyaretçilerini yıllık sadece bin adet üretilecek olan 4C Spider modeliyle karşılıyor.

Sınırlı sayıda üretilecek olan 4C Spider için 2015 İstanbul Autoshow'la birlikte sipariş alınmaya başlandı. Açılan tavana sahip Alfa Romeo'nun sportif modeline Türkiye'de yalnızca sınırlı sayıda kişi sahip olabilecek.

Yaklaşık 4 metre uzunluğa ve 2.4 metrelik aks mesafesine sahip olan iki kişilik 4C Spider, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasi unsurları sayesinde hafifletilmiş gövde yapısına sahip.

Yerinden sökülebilen bez tavana sahip olan Alfa Romeo 4C Spider, opsiyonel olarak karbon fiber tavanla da alınabiliyor.

Alfa Romeo 4C Spider, arka çerçeve yapısı ve çarpışma bölmelerinde yoğun şekilde alüminyum kullanılmış olmasıyla da ön plana çıkıyor. 6 ileri çift kavramalı yarı otomatik TCT otomatik şanzımanla motorun ürettiği gücü arka tekerleklerine ileten Alfa Romeo 4C Spider, turbo beslemeli 1750 cc'lik motoruyla 240 HP güç ve 350 Nm tork üretebiliyor.

Alfa Romeo'nun üstü açık modeli, 0-100 kilometre hızlanmasını yalnızca 4.1 saniyede tamamlarken, 258 km/s'lik maksimum hıza ulaşabiliyor.

İlgili Haberler