AK Partili isimden kritik açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, seçim sonuçlarıyla ilgili, "Türkiye için bir hükümetin çıkacağına inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

AK Partili isimden kritik açıklama
- A +

 


25. Dönem Parlamentosunda görev yapacak milletvekillerinin kayıtları devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop, kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin koalisyon ihtimallerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunan Şentop, seçim sonuçlarına göre AK Parti'nin içinde yer almadığı seçeneğin mümkün gözükmediğini belirtti.

Hükümet kurmanın sorumluluğunun öncelikle AK Parti'de olacağını savunan Şentop, "Herkes ortaya çıkan tabloda partilerin anlaşması suretiyle hükümet kurulabileceğinin farkına varılmalı. Her partinin taahhütleri var ama iki parti bir araya gelince, yeniden değerlendirme yapmak gerekecektir. Her partinin kırmızı çizgileri, geri adım atamayacağı sınırlar vardır ama böyle bir ortamda önce kırmızı çizgilerin ortaya konulması yanlış olur. Türkiye için bir hükümetin çıkacağına inanıyorum" diye konuştu.

Yeni parlamento döneminde yeni anayasa yapılıp yapılamayacağına dair görüşü sorulan Şentop, "Geçen dönem anayasa çıkaramadık. Partiler samimi hareket ederse, mutabık kalınanlar üzerinden hareket edilirse yeni anayasa olabilir. Ancak tecrübeme göre, bu dönem yeni anayasa şansını daha az görüyorum" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler