sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


AK Parti milletvekili adayının seçim aracına saldırı

Aydın'ın Efeler ilçesinde, AK Parti milletvekili adayı Zeynep Karahan Uslu'nun seçim aracı ve ekibine düzenlenen saldırıda, 5 partilinin darp edildiği bildirildi.

AK Parti milletvekili adayının seçim aracına saldırı
- A +

 

AK Parti Aydın milletvekili adayı Zeynep Karahan Uslu, düzenlediği basın toplantısında, Osman Yozgatlı mahallesindeki seçim çalışması sırasında, yaklaşık 30 kişilik grubun saldırısına uğradıklarını söyledi.  

Seçim çalışmaları kapsamında AK Partililerin mahallede bir kahvehane ziyaretlerinin ardından HDP'li oldukları ileri sürülen kişilerin saldırısına uğradıklarını ve 5 partilinin darp edilerek 2 seçim aracına zarar verildiğini bildiren Uslu, Atatürk Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavilerinin ardından darp raporu alan 5 partilinin Tellidede Karakolu'na konuyla ilgili şikayette bulunduklarını kaydetti. 

Seçim kampanyası döneminde İçişleri Bakanlığı verilerine göre, Türkiye genelinde 150'den fazla AK Partiseçim bürosu, temsilci ve araçlarına saldırı düzenlendiğini, Aydın'da da daha önce saldırılara maruz kaldıklarını aktaran Uslu, şunları kaydetti: 

"Türkiye'de kendilerini barış güvercini gibi konumlandırmak isteyenlerin gerçek yüzünün bir kez daha anlaşıldığı, üzücü bir hadiseyi yaşamış bulunuyoruz. Seçim kampanyamızda gönüllü olarak görev yapan, hiçbir suçu olmayan, sadece demokrasinin sesini, soluğunu yansıtmak için bizimle birlikte olan 5 arkadaşımızı darp ettiler, 2 seçim aracımız da tahrip edildi. Vahşice, vandalca yapılan bu saldırıyı kınıyoruz."

Yorum Ekle

İlgili Haberler