Aç kapıyı alt tarafı öleceksin

Şiddet uygulaması ve sapkın davranışları nedeniyle kocasına boşanma davası açan Ayfer U., mahkemenin verdiği uzaklaştırma kararına rağmen korkuyla yaşıyor. ‘Eşine 50 metreden fazla yaklaşmama’ tedbiri konulan Yusuf U., yasağı 5 kez deldi.

Aç kapıyı alt tarafı öleceksin
- A +

 

Ankara, Etlik’te, 6 yaşında bir çocuğu bulunan 11 yıllık evli Ayfer U. (33), iddiaya göre sapkın cinsel ilişki talepleri, uyuşturucu bağımlılığı ve kendisine uyguladığı şiddet nedeniyle bir barda garsonluk yapan eşi Yusuf U.’dan (37) boşanmak için dava açtı. Ancak 2.5 yıldır ayrı yaşadığı kocası, ‘anlaşmalı boşanma’ için geldiği adliyede boşanmaktan vazgeçtiğini söyledi. Bu olaydan sonra Yusuf U., eve defalarca giderek karısına ölüm tehdidi ve hakaretlerde bulundu. Boşanmaktan vazgeçmesi için tehditler savuran kocasından korkan kadın, avukatı aracılığıyla 9 Nisan 2015’te Ankara 9. Aile Mahkemesi’nden “koruyucu ve önleyici tedbir” kararı çıkarttı.

'50 METRE’Yİ 5 KEZ İHLAL ETTİ

Mahkeme, Yusuf U.’nun, kararın verildiği tarihten itibaren 3 ay boyunca (8 Temmuz 2015’e kadar) Ayfer U.’nun konutuna, varsa işyerine 50 metreden fazla yaklaşmaması, iletişim yoluyla rahatsız etmemesi yönünde karar aldı. Ancak iddiaya göre bu karara rağmen Yusuf U. eşini takibe aldı ve 3 kez evden çıktığı sırada eşine saldırdı. Bu saldırılardan birinde kocasının kendisini kovalarken, “Alt tarafı öleceksin, nereye kaçıyorsun” diye bağırdığını belirten kadın, her seferinde karakola sığındı.

AÇ KAPIYI, ALT TARAFI ÖLECEKSİN

Evine kapanan ve korkudan dışarı çıkamayan kadın, 10 Mayıs’ta kapısına dayanan kocasının “Aç kapıyı, hiç acımayacak” diyerek zorla eve girmek istediğini söyledi. Kadının polisi araması üzerine kaçan eşi, 16 Mayıs’ta bir kez daha kapıya dayandı. Kadının telefonla aradığı ablası, bir akrabalarının oğlunu eve gönderdi. Yusuf U. kadına yardıma gelen Mehmet E.’yi sırtından bıçakladı. Ayfer U., yaşananlardan sonra psikolojisinin ve sağlık durumunun bozulduğunu belirtti.

ÖLDÜRÜLMESİNİ Mİ BEKLİYORLAR?

Kadın sığınma evine gitmek istemediğini söyleyen Ayfer U.’nun avukatı Mehmet Ali Canlı da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurarak, “Alınan koruma ve uzaklaştırma kararları hiçbir şekilde şüpheliyi durduramamaktadır. Yakın koruma talep ediyoruz. Tutuklamak için müvekkilimin öldürülmesini mi bekliyorlar?” dedi. Canlı, mahkemeye sundukları Yusuf U.’nun sapkın fotoğraflarının da müvekkilini tedirgin ettiğini söyledi.

Kaynak: Cemal DOĞAN / ANKARA

Yorum Ekle

İlgili Haberler