5 bin lira maaş alıyordu işi bıraktı!

Edirne'de başıboş atlara sahip çıksın diye 5 bin lira maaşla işe alınan o çoban görevi bıraktı. Maaşı dilden dile dolanan çobanın 1 sebebi vardı...

5 bin lira maaş alıyordu işi bıraktı!
- A +

 

Edirne'de başıboş dolaşarak trafiği tehlikeye düşürdüğü için toplanmasına karar verilen atlara bakıcılık yapması için Edirne Valiliği tarafından 5 bin lira aylık ücretle işe alınan 57 yaşındaki Fedai Gülsün, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek işi bıraktı. Valilik tarafından atlara bakması için yeni bir çoban bulundu. Edirne'nin Değirmenyeni Köyü'nde günde 20 lira ile çobanlık yaparak geçimini sağlayan evli 3 çocuk 2 torun sahibi 57 yaşındaki Fedai Gülsün, kent merkezinde başıboş dolaşan atların yakalanması ve bakılması karşılığında Edirne Valiliği tarafından 2 hafta önce işe alındı. Eşiyle birlikte çalışarak yakalanan atların bakımı karşılığında aylık 5 bin lira ücret verilecek olan Fedai Gülsün, kısa sürede 14 at yakalayıp tahsis edilen ahırda baktı. İki hafta içerisinde, 57 yaşında olduğu için sağlık sorunları yaşadığını gerekçe gösteren Gülsün, işi bıraktı. Ayaklarındaki ağrılara dayanamadığı için görevini yerine getiremediğini ifade eden Gülsün, bu nedenle işi bırakmak zorunda kaldığını söyledi.

5 BİN AÇIKLAMASI

Edirne Valiliği, Gülsün'ün işi bırakması üzerine atlara bakmak için başka bir çoban görevlendirdi. İşe başlayan yeni çoban şehir sokaklarında yakalanan atların bakımına devam ediyor. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 5 bin lira ücretin içinde atların yakalanması, götürülmesi ve barındırıldığı sürece bakım masraflarının da bulunduğunu açıklamıştı.

Yorum Ekle