4. kattan atılan çöp poşetleri, dut ağacını çöplüğe çevirdi!

Antalya'da 4 katlı bir apartmanın balkonundan konteynıra atılmaya çalışılan çöpler, asılı kaldığı ağacı çöpten dilek ağacına çevirdi. Otobüs durağı üzerinde de yer alan çöplere vatandaşlar tepki gösterdi.

4. kattan atılan çöp poşetleri, dut ağacını çöplüğe çevirdi!
- A +

 

Muratpaşa ilçesi Dutlubahçe Mahallesi Gazi Bulvarı yan yol kenarındaki 4 katlı bir apartmanın son katındaki balkondan çöpler, ağaç altındaki konteynıra atılmaya çalışılıyor. Konteynıra girmeyen çöpler dut ağacının dallarında asılı kaldı. Onlarca çöp poşeti zamanla ağacın üzerinde birikti. Bir poşet çöpün otobüs durağının üzerinde olduğu da görüldü.

Poşetlerle konteynıra basket atmaya çalışan kişinin bu üşengeç davranışlarından dolayı ağaçta görüntü kirliliği oluştu. Bu manzaraya aldırmadan vatandaşların ağacın altındaki durakta otobüs beklemeye devam ettikleri gözlemlendi. Çöpten dilek ağacına dönen manzaraya bina sakinlerinden Fikriye Tüz ve bölgeden okula giden öğrenciler tepki gösterdi.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Bir vatandaş ise gördüğü manzarayı cep telefonu kamerası ile kayda alıp, sosyal medyada paylaştı. Vatandaş" Antalya'da çöp tenekesine inmeye üşenen vatandaş çöpleri ağacın üstüne balkondan atmış. Durağın üstünde de var çöp. Malasef bu çöpün altında oturan bir vatandaş, yazık" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

"DİLEK AĞACI DİYORUZ"

Çöplerin atıldığı apartmanda yaşayan Fikriye Tüz, "Bu manzara karşısında ağaca dilek ağacı demeye başladık. Üstteki komşumuz yapıyor, kendisini çok uyardık ama bir sonuç alamadık. Hala atmaya devam ediyor. Sadece ağaca değil, yola otobüs durağının üstüne de çöp poşetlerini atıyor. Bizi dinlemiyor. Uyarılarımıza, "Ya görmedim yada ben atmadım' diyor. Hemen içeri gidiyor. Bir attığı çöp yoldan geçen kişinin kafasına geliyordu. O kişi bağırdı' Ben atmadım' dedi." diye konuştu.

"RAHATSIZ OLUYORUZ"

Çöpler nedeniyle ağacın çöpten dilek ağacına dönmüş gibi olduğunu dile getiren Tüz, "Tembellikten aşağı inmiyor, oradan atıyor dik şekilde. Kötü bir görüntü rahatsız oluyoruz. Ama şahıs anlamıyor" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler