38 yıl sonra kavuşan kardeşleri ölüm ayırdı

Muğla'da 38 yıl önce evlatlık verilen ve geçen yıl bir araya gelebilen iki kardeşi, ölüm ayırdı. Sosyal medya aracılığıyla kavuşan kardeşlerden 53 yaşındaki Mehmet Küçükdemirel, böbrek yetmezliğinden bu sabah yaşamını yitirdi.

38 yıl sonra kavuşan kardeşleri ölüm ayırdı
- A +

 

Muğla'nın Göktepe Mahallesi'nde çoban Hasan Küçükdemirel ve ev kadını Adile Küçükdemirel'in çocukları olan 11 kardeş, küçük yaşlarda Ege Bölgesi'nin değişik illerine evlatlık verildi. Yoksulluk nedeniyle çeşitli illere savrulan kardeşler, birbirlerinin varlığından habersiz yeni yuvalarında yaşamlarını sürdürdü. 1976 yılında farklı ailelere evlatlık verilen 11 kardeşten Mehmet Küçükdemirel ile kardeşi Dilek Ekin Tengül, 38 yıl sonra sosyal paylaşım sitesi faceebok'tan birbirini bulup buluştu.

BÖBREK YETMEZLİĞİ

Hasret gideren iki kardeşin sevinci bir yıl sürdü. Kentin merkez ilçesi Menteşe'de yalnız yaşayan Boncuk lakaplı Mehmet Küçükdemirel, geçen pazartesi sabah yolda yürürken aniden rahatsızlandı. Ambulansla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Küçükdemirel'e yapılan tetkiklerde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Küçükdemirel, bu sabah yaşamını yitirdi. Ölüm haberi başta, 38 yıl sonra bulduğu ağabeyini bir yıl sonra yitiren Dilek Ekin Tengül olmak üzere Mehmet Küçükdemirel'in yakınlarını üzüntüye boğdu. 

TOPRAĞA VERİLDİ

Muğla'da bu sabah yaşamını yitiren 53 yaşındaki Mehmet Küçükdemirel'in cenazesi, yakınları tarafından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alındı. Kurşunlu Camii'nde kılınan cenaze namazına, CHP'li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş'ün yanı sıra iş, spor, siyaset ve sanat camiasının kentte tanınan birçok isim katıldı. Öğlende kılınan namazın ardından Küçükdemirel, Göktepe Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"38 YIL SONRA KAVUŞMUŞTUM"

DHA muhabirinin sorularını yanıtlayan Küçükdemirel'in kardeşi Dilek Ekin Tengül, ağabeyini görünce bir sıcaklık hissettiğini belirterek, "Kanım çekti. Sanki ağabeyim olduğunu hissettim. Kavuştuğumuz günden beri her akşam bize gelip yemeğini yerdi. Birden bire rahatsızlandı. 2 gün içinde de vefat etti. Ciğerim yanıyor. Kendisine 38 yıl sonra kavuşmuştum. Ölüm bizi ayırdı" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler