15. kez aynı iş yerini soydular!

Ankara Keçiören'de, çalıntı araçla çarpıp demir kepenklerini kırdıkları dükkandan 5 plazma televizyon alan şüphelilerin başka bir araçla kaçtıkları öne sürüldü. Hollywood filmlerini aratmayan bir vurgun yiyen mobilya ve beyaz eşya dükkanının bu yıl 15. kez aynı yöntemle soyulduğu bildirildi.

15. kez aynı iş yerini soydular!
- A +

 

Başkentte, çalıntı araçla çarparak demir kepenklerini kırdıkları dükkandan 5 plazma televizyon çalan şüphelilerin, başka araçla kaçtıkları iddia edildi. Demetevler'de 06 VLC 62 plakalı otomobili çalan şüpheliler, Keçiören ilçesi Kızlarpınarı Caddesi 17 numaradaki mobilya ve beyaz eşya dükkanına geldi. Otomobille dükkanın kepenklerine çarpıp kıran ve ardından içeri giren şüpheliler, 5 plazma televizyon çaldı ve başka bir araca yükleyip kaçtı. Hırsızlık yapılan mobilya ve beyaz eşya dükkanının sahibi Ercan Tezcan, AA muhabirine, çalınan televizyonların değerinin 12 bin TL olduğunu söyledi. Ayrıca otomobilin çarpması sonucu dükkandaki mobilya ve çamaşır makinelerinde de hasar meydana geldiğini belirten Tezcan, zararının 28 bin TL civarında olduğunu kaydetti.

Aynı yöntemle bu yılın başından beri 15, sadece bu ay ise 3. kez soyulduklarını anlatan Tezcan, çaresizlik içinde olduklarını dile getirdi. Tezcan, yetkililerden bu duruma duyarsız kalmamalarını istedi.

Şüphelilerin çalıp dükkanın önünde bıraktıkları 06 VLC 62 plakalı otomobilin sahibi İlker Tepe de aracının Demetevler'deki evinin önünden çalındığını söyledi. Hırsızların, ön kapısını kırarak girdiklerini otomobili düz kontak yapıp çalıştırdıktan sonra kaçırdıklarının anlaşıldığını belirten Tezcan, araçta 2 bin 500 TL'lik bir zarar olduğunu dile getirdi.

AA muhabirinin elde ettiği dükkandaki güvenlik kamerası görüntülerinde, kapşonlu ve yüzleri maskeli 2 soyguncunun dükkanı bir süre inceledikten sonra caddeye bakan güvenlik kamerasını etkisiz hale getirdikleri görülüyor. Daha sonra çalıntı araçla çarparak kepenklerini kırdıkları dükkana giren şüpheliler, televizyonları tek tek sökerek dışarı taşıdıktan sonra koyu renkli başka bir otomobile binerek uzaklaşıyor. (Hürriyet)

Yorum Ekle

İlgili Haberler