11 hakim ve savcı görevden atıldı

Hakimler ve Savcılar Genel Kurulu, FETÖ bağlantıları tespit edildikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığınca soruşturmaları yürütülen 11 hakim ve savcının meslekten ihraç edilmesine karar verdi.

11 hakim ve savcı görevden atıldı
- A +

 

FETÖ üyesi olduğu tespit edildikten sonra Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca haklarında soruşturma yürütülen hakim ve savcıların ihraç kararlarını değerlendirmeye alan Hakimler ve Savcılar Kurulu, 6 Ekim'de başlayan ve yaklaşık iki hafta süren genel kurulda 80 hakim ve savcının meslek geleceğiyle ilgili kararlar aldı.

11 HAKİM VE SAVCI MESLEKTEN ÇIKARILDI

Genel Kurul'da yapılan görüşmeler sonrasında 11 hakim ve savcının meslekten çıkarılmalarına, 1 kişinin görevden uzaklaştırılmasına, yaklaşık 50 kişinin de hakkında işlem yapılmasına yer olmadığı kararı verildi.

YENİDEN İNCELEME TALEPLERİ REDDEDİLDİ

İhraç edilen hakim ve savcıların haklarında HSK'ya ulaşan ihbarlar, ByLock yazışmaları, ankesörlü hat incelemeleri ve FETÖ soruşturmalarında elde edilen ifadeler bulunduğu öğrenildi. Kurul, daha önce haklarında meslekten çıkarma kararı verilen 4 kişinin ise yeniden inceleme taleplerini geri çevirdi.

İlgili haber için tıklayın.

Mezarlıkta klip çekenlere 1.5 yıl hapis istendi

Yorum Ekle

İlgili Haberler