sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


105 yaşındaki Durdu nineden uzun yaşama sırrı!

Balıkesir'in Havran ilçesinin Kozdere Mahallesi'nde yaşayan 105 yaşındaki Durdu Kaçar, uzun yaşamanın sırrının köyün temiz havası ve suyu olduğunu söyledi.

105 yaşındaki Durdu nineden uzun yaşama sırrı!
- A +

 

Köy sakini Halil Karakocalı, “Durdu Ninemiz köyümüzün en yaşlısıdır. Köyümüze dışardan gelen misafirlerimiz Durdu ninemizin yaşını duyunca büyük şok yaşıyor. Köyümüzde her türlü sebze meyve yetişiyor. Doğal beslenme, temiz hava temiz su insan ömrünü uzun tutuyor. Köy halkımız çok çalışır tembelliği sevmez. Durdu ninemiz bu yaşta çalışır” dedi. Durdu Kaçar ise ”Babamı küçük yaşta kaybettim. Köyde hayat zordur. Evim dökülüyordu. Eski Havran Kaymakamı Fatih Genel evimi komple yeniledi. Allah ondan razı olsun. Hiç bir şeye üzülmeyin, sıkılmayın. Köylerde yetişen sebzelerden meyvelerden tüketin. Allah'ta ömür verirse benim gibi yaşarsınız” diye konuştu. 

Zabıta memuru Asım Kocabaş, “Belediye Başkanımız Emin Ersoy'un selamını getirdim, bizden bir isteğin var mı” diye sordu. Asırlık çınar, “Evimde çeşmeler arıza yaptı. Tamir ettirirse mutlu olurum” dedi. Bunun söz Havran Belediyesi tarafından evin su tesisatı bakıma alındı.

Yorum Ekle