10 çılgın kaleci

Kimisine çizgi kalecisi deriz, kimisine panter kaleci, kimisi kova”dır kimisi dünyaları kurtarır. Kalecilerin kimisi sinirlerine hakim olamazlar. Onları tutmak kolay olmaz sizler için 10 kızgın kaleciyi sıraladık.

10 çılgın kaleci
- A +

 

1-Bruce Grobbelaar

Premier ligte 15 yıl Liverpool forması giydikten sonra 6 farklı takım gezdi 1999 yılında futbolu Lincoln City’de bıraktı. Grobbelaar 33 defa da Zimbabwe milli takım kalesini korumuştur.

bruce grobbela

2 Sergei Pareiko

Bir mevzu oldumu r yapmayan atara atar gidere gider yapan Estonyalı kaleci Pareiko en fazla forma şansını Rusya’nın Tom Tosk takımı ile yaşadı. Estonyalı kabadayı kaleci 66 defa milli formayı giyme şansına erişti.

sergei pareiko

3-Artur Boruc

Legia’da parlayan Polonyalı kaleci, dünya sahnesine Celtic forması ile çıktı. Yüzüne baksan annesiyle güne gelmiş çocuk suratı ama sigortası attı mı Polonyalı damarı turar kimse onu tutamaz. Artur Boruc kızgın kaleciler listemizde 3. sırada

animation (2)

4 Salvatore Soviero

Neredeyse her sezon farklı bir takımda forma giymiştir fakat onu bu listeye sokan gezginliği değil. Gördüğü kırmızı kart sonrası rakip takım yedek kulübesine ziyaretidir.

animation (3)

5 Esteban Alvarado

Esteban’a bu pozisyonda hak vermek gerekir aslında gel de sinirlenme. Bu olay sonrası hakemden kırmızı kart görse de teknik direktörü ona hak verip takımı sahadan çekmiştir.

animation (4)

6 Oliver Kahn

Bir zamanların 1 numara denildiğinde akla tek gelen isim Kahn’dır şüphesiz. Almanya onun döneminde daha bir çok kaleci yetiştirdi ama kimse kaleyi ondan alamadı. O da kimi zaman sinirlerine hakim olamazdı.

animation (5)

7 Peter Schmeichel

“Şımaykıl değil tüm maykıllar gelse” kurtaramazdı Arif’in şutunu işte o efsane maçın bir diğer anısı Schmeichel sahaya atlayan türk taraftarı yaka paça sahanın dışına atıyor.

animation (6)8 Sergei Pareiko

Daha önce demiştik r yok Pareiko abimizde. R yok!

88

9 Victor Valdez

Son bir kaç sezondur kavgasız gürültüsüz geçse de El Classico, Valdez’in hakem kovalayışını unutmuş değiliz.

animation (7)

10 Preston Edwards

Edwards kendisine mi kızsın yapılan hatadan takım arkadaşlarına mı kızsın bulana kadar eldivenlerine veda ediyor.

10

Sporgrafik.com

Yorum Ekle

İlgili Haberler