Kayışoğlu'ndan Başbakan’a Fidyekızık sorusu

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 7 Haziran’da Fidyekızık’ta yaşanan sel felaketini Meclis’e taşıdı.

 Kayışoğlu'ndan Başbakan’a Fidyekızık sorusu
- A +

 

30’dan fazla vatandaşın zarar gördüğü sel felaketiyle ilgili çalışmaların ağır işlediğini vurgulayan Altaca Kayışoğlu, sorunların çözümünün ivedilikle gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Ramazan bayramına felaketzedelerin en azından mutlu girmesini arzu ettiklerini ifade eden CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlamasını istediği soru önergesinde şu noktalara dikkat çekti:

“7 Haziran 2015 günü Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Fidyekızık Mahallesi’nde gerçekleşen sel baskını sonucu 30’dan fazla vatandaşımız mağdur olmuştur. Evlerini su basan vatandaşlarımızın eşyaları kullanılmaz hale gelmiş, araçları hasar görmüştür.

Yerel yetkililer tarafından hasar tespitleri yapılmış, Bursa Valiliği kanalıyla bu tespitler Başbakanlık AFAD Başkanlığı’na iletilmiş ve üzerinden yaklaşık bir ay geçmiş olmasına rağmen zarar gören vatandaşlarımızın zararlarının karşılanmasına dair bir yanıt alınamamıştır.

Konuyla ilgili AFAD Başkanlığı tarafımızdan müteaddit defa telefonla aranmış olmasına rağmen tarafımıza dönüş dahi yapılmamıştır.

Bu bağlamda;

1) Kutsal Ramazan ayını eşyasız bir şekilde yakınlarının evlerinde geçirmek zorunda kalan bu vatandaşlarımızın mağduriyeti ne zaman giderilecektir?

2) Haziran günü okulda görevli olan tüm vatandaşların ve seçmenin zarar gören araçlarının zararları karşılanacak mıdır?”

Yorum Ekle

İlgili Haberler