Firefox o uygulamayı engelliyor

Mozilla Firefox sürümlerinde güvenlik açıklarını kapatamayan Flash Player eklentisini engelleme kararı aldı

 Firefox o uygulamayı engelliyor
- A +

 

Mozilla Firefox sürümlerinde Flash Player eklentisini tamamen engelliyor. Mozilla bu önlemi bir türlü güvenlik açıklarını kapatamayan Flash Player’a karşı bir önlem olarak yapıyor.

Bu açıkların bir türlü kapanmaması ve bilgisayar kullanıcılarını devamlı tehlikeye düşürmesi yüzünden Mozilla Firefox tarayıcılarında Flash Player eklentisini “varsayılan” uygulamalardan kaldırıyor.

Mozilla bu konuda Flash Player’a karşı en sert tavrı uyguluyor. Çünkü Flash Player’ı kullanmak isteyip istemediğinizi sormuyor ya da Google Chrome’un yaptığı gibi flash videoları otomatik olarak durdurup sizden bir “oynat” komutu gelmesini beklemiyor. Flash Player’ı tamamen tarayıcılarından kaldırıyor.

Mozilla bu uygulamaya bugün itibarıyla başlamış durumda. Eğer flasy video seyretmek için bir siteye girecek olursanız aşağıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşacaksınız.

Mozilla’nın Güvenlik Müdürü ’de dün Facebook üzerinde Adobe’a “Flash Player belasından bir an önce kurtulun artık” mesajı gönderdi.

Adobe Flash Player’a tepkiler, İtalyan Hacking Team’in internete sızan bilgilerinde bu yazılımı sıklıkla bilgisayarlara sızmak için kullandıklarının belirlenmesinden sonra çığ gibi büyüyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler