sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Bursa için uyarı üstüne uyarı geliyor!

Bursa için korkutan uyarı!

 Bursa için uyarı üstüne uyarı geliyor!
- A +

 

Bursa için korkutan uyarı!

Koronavirüs vakaları hızla artan Bursa için uyarı üstüne uyarı geliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin Bursa, Kocaeli ve Gaziantep’te belirgin artış olduğunu belirterek, bu illerde daha gayretli, daha titiz çalışma gerektiğini bildirdi. Koca mesajında bu illere seslenerek; "Desteğinizin önemi artmış durumda"dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ssoyal medya hesabından uyarıda bulundu. Sağlık il Müdürleri ile toplantı sonrası açıklama yapan Koca, Bursa, Kocaeli, Gaziantep'te belirgen artışlar olduğunu belirtti.

"BURSA'DA  VAKA SAYISI GÜNLÜK 5 BİNE DAYANDI"

 Geçtiğimiz gün bir açıklama yapan Bursa Tabip Odası Başkanı Alpaslan Türkkan, salgındaki son durumu ‘freni patlamış kamyona’ benzeterek Bursa'da günlük vaka sayısının 5 bine dayandığğını açıkladı.

1 Haziran itibarıyla ilan edilen normalleşme döneminin kontrolsüz ve bilimsel gerçeklere uymadan ilan edildiğini ifade eden Türkkan, Sağlık Bakanlığı’nın ise filyasyon çalışmalarına geç başladığını savundu. Türkkan, “Sağlık Bakanlığı filyasyona salgından bir ay sonra başladı. Bugün patladı dedikleri 5 bin rakamları daha da yukarı çıkacak” dedi.

Salgında Bursa’da son durumu ‘felaket’ deyimi ile niteleyen Türkkan, “Hastanelerde yer yok. Her ne kadar hastane yoğun bakım doluluk oranı yüzde 85 olduğu söylense de, bunun böyle olmadığını biliyoruz” ifadelerini kullandı. Türkkan,  vilayette yoğun bakımda yatmak için hastaların sıra beklediğini anlattı:

Yoğun bakım yatağı dediğiniz yatak birtakım özellikleri içerir. Şimdi siz yoğun bakım yataklarının arasına teknik özelliği olmayan boş yataklar koyarsanız doluluk oranı yüzde 85 diyebilirsiniz. Ancak bizler ve Bursa’daki sağlık çalışanları, buna inanmıyor dolu çünkü. Tüm acillerde, Yüksek İhtisas Hastanesi ve Şehir Hastanesi acilinde hasta yatıyor şu an. Hasta klinikte yatar. Yoğun bakımda yatmak için bekleyen hastalar var.”

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler