6 saldırganı öldürdü zengin oldu

Afganistan'da parlamento binasına dün düzenlenen bombalı saldırıda, tek başına 6 saldırganı öldüren İsa Han adlı asker, 'kahramanlık gösterdiği' gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai tarafından bir evle ödüllendirildi.

 6 saldırganı öldürdü zengin oldu
- A +

 

Bazı devlet yetkilileri ise Han'a bir veya iki aylık maaşlarını verdi. Cumhurbaşkanı Ahmedzai, parlamento binasına düzenlenen bombalı saldırıda 'kahramanlık gösterdiği' gerekçesiyle asker Han'ı makamına kabul etti. Bir evin anahtarını kendisine takdim eden Ahmedzai ayrıca, Savunma Bakanlığı'na Han’ın rütbesinin yükseltilmesi emrini verdi.

Öte yandan, Afganistan milletvekilleri de 'Han’ın yaptığının takdire şayan olduğunu' belirtti. Milletvekilleri 'bu tür fedakarlıklarda bulunan güvenlik güçlerine' teşvik amaçlı maddi yardım yapılması konusunu bugün meclise taşıdı. Milletvekillerinden kimi bir aylık, kimi de iki aylık maaşlarını vererek İsa Han’ı ödüllendirdi. 

Afganistan Parlamento binasında dün sabah saatlerinde, Taliban’ın düzenlediği bombalı ve silahlı saldırıda İsa Han tek başına 6 saldırganı kurşuna dizdiğini belirtmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler