Kembo bizden uzaklaşıyor!

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba "Biz futbol adamıyız, iyi şeyler yapmaya çalışıyoruz iyi şeyler yapmaya çalışırken hatalar da yapabiliyoruz." dedi.

Kembo bizden uzaklaşıyor!
- A +

 

Aybaba TSYD Bursa Şubesinin toplantısında  şu açıklamlarda bulundu. "Önemli olan çabuk toparlayabilmek. Futbol adına hep bir şeyleri geliştirmek adına çabalıyoruz. Futbolcularımız da sevgiyi, saygıyı, iletişimi gördüğünde daha keyifli oynuyorlar. Zaten futbol takımları böyle olmazsa kenetlenemez. Sonuçta ne olursa olsun birlikte hareket etmediğin sürece takım olma unvanını kazanamazsın. Tabii bazı oyuncularımızı anlayamıyoruz.Bazı oyuncularımızla birebir konuşuyorum, aileleri ile konuşuyorum çünkü futbola kazandırmak istiyoruz. Sonra arkaya baktığımızda neyi doğru neyi yanlış yaptık bakıyoruz, özeleştiri yapmadığınız zaman zaten belli bir yerde duramayız.
Bir kere şöyle bir şey var, teknik direktör hiçbir oyuncu ile farklı bir diyaloğa girmez. Bu (Jires Kembo) bizim oyuncumuz. Bundan ne kadar verim alabiliriz. Jires’i saha içerisinde görmediğimiz için onunla ilgili bir şey yapamıyoruz. Onda bu işi yapabilecek ne gayret var ne istek var hiçbir şey yok. 20-25 gündür de bizimle çıkmıyor, sakatlığım var diyor. Antrenmana çıkmayan oyuncuyu siz oynatır mısınız? Jires’in sorunları var, 4-5 kez karşılıklı oturup konuştuk. Bunu geliştir hiç olmazsa işine saygın olsun dedik. Eğer onun içinde bu işi yapacağım hissi olsaydı biz onun üzerine giderdik. İşini yapanı biz çok severiz. İşini yapmayanı eleştiririz. Onunla çok uğraştım, en azından oyununun belli bir bölümünde, yetenekli bir oyuncu. Mesela Kasımpaşa maçında 2-1 geriye düştükten sonra işimizin zor olduğunu anladım. Çünkü bitirici oyuncumuz hemen hemen yok gibi.
Biz geriye düşmemeliyiz. Düşersek bu sıkıntıyı yaşarız. Doğal olarak seyirci baskısı var, biz buralarda zorlanıyoruz biraz. Mesela o türde bir oyuncu girer bir şey yapar, beklersiniz bir şeyler yapacak diye. Onun için bizimle diyaloğa girmesi lazım, sahada işini yapması lazım. ama onda hiçbiri yok. Herealde zamanı geçireyim diyor. Ocak’a kadar ödemelerinle ilgili anlaşma yap kulüple sonra git hayatını doğru düzgün planla diyoruz hiçbir şeye yaklaşmıyor."

Yorum Ekle

İlgili Haberler