Reklamı AçReklamı Kapat

Divan kurulu toplandı

Bursaspor Kulübü’nün olağan divan kurulu toplantısı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı toplantı salonunda geniş bir katılımla yapıldı.

Divan kurulu toplandı
- A +

 

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay’ın yaptığı konuşmada, “Buraya gelip konuşup, defolup gidiyorlar” sözleri Divan Kurulunu karıştırdı. Bunun üzerine birçok üye toplantıyı terk ederken, İdris Sevinç7in baskısıyla Ali Ay tüm üyelerden özür diledi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç’in açış konuşmasının ardından üyelikte 50 yılını dolduran Hasan Bora, İbrahim Alakoç, Fevzi Sapan, Ali Oğuz’a plaketleri verildi. Rahatsızlığı nedeniyle törene katılamayan Hasan Bora’nın ödülü yeşil beyazlıların eski futbolcu ve kaptanlardan Mesut Ünal aldı.

Daha sonra üyelikte 20 yılını dolduran ve Divan Kurulu üyeliğine hak kazanan 91 üyenin isimleri tek tek okundu ve Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç tarafından kabul belgeleri takdim edildi.

Divan Başkanı İdris Sevinç, yaptığı konuşmasında, “Bugün 695 Divan Kurulu üyemiz var. Sizler görüyorsunuz 110 civarında arkadaşımız burada. İçim sızlayarak bunu söylüyorum. Katılan üyelere teşekkür ediyorum. Ben daha önce yönetim kurulundan, VİP’e kombine bileti alıp, stada arabalarıyla gelemeyen üyelerin durumu, Vakıftaki gelişmeler, son 10 yılın başkanları ve o dönemler teknik direktörle çalışıp, alınan ve satılan futbolcular konusunda bilgilendirmelerini istiyorum.  Son günlerde adını ağzıma almak bile istemediğim bilet olayı yaşandı. Bu konuda bizleri doğru bilgilerle aydınlatırlarsa mutlu olurum” dedi.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI

İdris Sevinç, Bursaspor’un büyüklüğüne yakışır hamlelerin yapılmasını isteyerek, “Bıçak kemiğe dayanmış, iskeletle oynanır duruma gelmiştir. Takımızı sevenleri mutlu edecek seviyeye getirilmesi sizlerin borcu ve görevidir. Sportif ve idari istikrarın sağlanamaması endişe vericidir. Başkan gemi su alıyor. Sizin dalgalarla boğuştuğunuzu değil, gemiyi limana yanaşıp yanaştırmadığını sorgulayacaktır” diyerek konuşmasını noktaladı.

Daha sonra Mali yapılanmadan sorumlu Asbaşkan Fatih Pulat bilet konusundan açıklamada bulundu. Pulat, “Söz konusu hususlar şöyle gelişti, Akhisar maçı sonrası 12 Şubat günü itibariyle ihbarlar geldi. Bunun ardından 13 Şubat’ta görevlinin savunması istendi. Ardından tazminatsız olarak iş akdi fesih edildi. Denetim firmamıza konu ihbar edildi ve çalışma başlandı. Bursa Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bu belgeleri divana takdim ediyorum dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler