Reklamı AçReklamı Kapat

CHP Bursa İl Başkan Adayı Özkan; 'Dağ ilçeleri Bursa’nın bir parçası'

CHP Bursa İl Başkan Adayı Avukat Turgut Özkan, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve Keles’teki partilileri ziyaret etti. Özkan, akşam ise Yıldırım ilçe başkanlığındaki toplantıya katıldı.

CHP Bursa İl Başkan Adayı Özkan; 'Dağ ilçeleri Bursa’nın bir parçası'
- A +

 

Ziyaretler boyunca hem ilçe başkanları, hem de partililer ile bir araya gelen Avukat Turgut Özkan, CHP’lilerin kongreye ilişkin görüşlerini dinlerken, başkan olduğu takdirde gerçekleştirmeyi düşündüğü projeleri de anlattı.

 “DAĞ İLÇELERİ BURSA’NIN AYRILMAZ BİR PARÇASI”

Dağ ilçeleri olarak bilinen Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık ve Keles’i ziyaret eden CHP Bursa İl Başkan Adayı Avukat Turgut Özkan, ziyaretlerinde bu ilçelerin önemine de değindi. Yaş ortalamasının yüksek olduğu ilçelerde genellikle tarım ve hayvancılıkla ilgilenen vatandaşların belinin büküldüğünü söyleyen CHP İl Başkan Adayı Özkan, buna rağmen CHP’den vazgeçmemiş insanlarla gurur duyduğunu dile getirdi.

“Çocuklarımız için çalışacağız, ‘bu yaştan sonra ne olacak’ demeyen partililerimin ellerinden öpüyorum” diyen Özkan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Dağ ilçelerinde gençler pek durmuyor, çalışmak için hep şehir merkezine geliyorlar. Buralarda yaşı ilerlemiş partilileri gördükçe gurur duydum. Hiçbir CHP’li ‘bu yaştan sonra uğraşsam ne olur, uğraşmasam ne olur’ demiyor. Bizler uğraşmak zorundayız. Çocuklarımız için, torunlarımız için uğraşmak, çalışmak zorundayız. Bizlerin çektiği zorlukları onlar çekmeyecek.”

“GENÇLERİMİZE İŞ SAHALARI YARATACAĞIZ”

Kadın ve gençlik kolları olmayan ilçelerde ilk iş bu yapıların kurulacağını söyleyen Özkan, ilçe ziyaretlerinde gençlerin sorunlarına da değinmeyi ihmal etmedi. CHP’li gençlerin partiden ayrılsalar bile iş bulmakta güçlük çektiğine dikkat çeken CHP İl Başkan Adayı Özkan, bu söylemini yaşanmış bir örnekle dile getirdi.

Özkan şöyle konuştu; “Lise çağından beri partide çalışmış, üniversiteyi bitirdikten bir süre sonra iş bulma kaygısı nedeniyle istemeden üyelikten ayrılmış bir genç arkadaşımız, kamu kurumunda tüm gereklilikleri yerine getirmesine rağmen işe giremedi. Sebebi, önceden CHP üyesi olmasıymış. Bu iktidar bizim gençlerimize, kadınlarımıza, bizlere yaşam alanı sunmuyor. İl başkanı olduğumda ilk hedefim gençlere iş alanları ortaya çıkararak, onların namuslarıyla ekmeklerini kazanmalarına yardımcı olmak, bir yandan da partiyi daha ileri taşımalarına destek olmaktır!”

Yorum Ekle

İlgili Haberler