Reklamı AçReklamı Kapat

Bahçeli: "Sabrımız sınıra dayanmıştır"

MHP Lideri Bahçeli, ''Türk milleti tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanındadır. Kargaşa ve kriz heveslileri devrededir. Milletçe dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır, sabrımız sınıra dayanmıştır'' dedi. Bahçeli, İstanbul'daki terör saldırısı için ''Reina katliamı sözün ve insanlığın bittiği noktadır'' ifadesini kullandı.

Bahçeli: "Sabrımız sınıra dayanmıştır"
- A +

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

''Türk milleti tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanındadır. Her insanımız kaygılıdır. Milli vicdan Türkiye'nin böyle gidemeyeceğini teyit etmektedir. Ne olmuştur da ülkemiz ateş çemberine düşmüş veya düşürülmüştür. Aziz vatana teröristler nasıl yuvalanmış arkalarına kim ya da kimleri almışlardır. Kargaşa ve kriz heveslileri devrededir. Türkiye'den yeni bir Suriye çıkarma arayışı sürerken gafletle geçireceğimiz bir dakikamız kalmamıştır. Güvenliğimiz budanmakta geleceğimiz buharlaşmaktadır. Milletçe dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır sabrımız sınıra dayanmıştır. 2016 yılı terörün hain yüzü ve saldırılarına kurban gitmiştir.

''BU OYUNU HEP BİRLİKTE BOZMAK DURUMUNDAYIZ''

Terör bir insanlık suçudur. Türkiye hainlerin kanlı eylemlerine mahkum değildir. Ödediğimiz bedeller çok ağırdır. Bu oyunu hep birlikte bozmak durumundayız. Terörizmi yok etmek dışında başka şansımız yoktur.

''SALDIRILAR HEPİMİZE YÖNELİKTİR''

Analar ağlamayacak, Fırat'ın suları barışa akacaktı. Türkiye hangi ara bu tuzağa düştü? Cinayetler ne zaman son bulacak? Ülkem ve milletim ne zaman huzura kavuşacak? Türkiye uçurumun kenarındayken sert ve amansız siyasi tenkitler kimseye bir şey kazandırmayacaktır. Bilakis ortak cephe ve akıl hasar alacaktır. Hunhar saldırılar hepimize yöneliktir. Bombalar din dil köken ve yöre farkı gözetmeksizin patlamaktadır. Hain ve destekçileri kudursalar da can havliyle gözü dönmüşcesine katliam yapsa da bu büyük devletin sırtını yere getiremeyecekler.

''REINA KATLİMANI FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİN ARTÇI SARSINTISIDIR''

İstanbul Ortaköy'de bir gece kulübüne uzun namlulu silahla saldıran terörist 39 insana kıymıştır. Reina katliamı sözün ve insanlığın bittiği noktadır. Bu terörist saldırının El Bab kuşatması ile bağı olduğu kadar Türkiye Rusya İran arasında Suriye'deki ateşkes sürecinin payı vardır. IŞİD maşadır. Batı'nın şiddet ve cinayet aparatır. Reina katliamı aslında 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin artçı sarsıntısıdır. Çıbanın başı okyanus ötesidir. Türkiye'nin haklı ve meşru davasından dönmesi bekleyenler boşuna zaman kaybetmektedir.

''BU KANLI EYLEM MİLLETİMİZE ADİ VE HAYASIZCA BİR MEYDAN OKUMADIR''

Ortaköy'e kadar gelen teröristin kapalı devre çalışan neye hizmet ettiği az çok belirgin olan yabancı istihbarat örgütlerinden bağımsız olduğunu söylemek beyhude bir değerlendirmedir. Türkiye'nin, Suriye topraklarında, terörün kaynağında milli beka ve güvenliği için yaptığı mücadeleye, İstanbul'da adeta cevap verilmiştir. Bu kanlı eylem aziz milletimize adi ve hayasız bir meydan okumadır. Ne yaparsanız yapın, Türkiye namerde el açmayacak, küresel cellatlara taviz vermeyecektir.

''ONLARCA GÜVENLİK GÖREVLİSİ NEREYE GİTMİŞTİR?''

Benzeri saldırılara Fransa'da ABD'de Almanya'da rastlanması bir şeyi değiştirmeyecektir. Öncelikle muhtemel bir terörist saldırının hiç mi istihbaratı alınmamıştır? Mekanın onlarca güvenlik görevlisi nereye gitmiştir? Herkesin gözü önünde terörist nasıl kaçabilmiştir? Polis kontrol noktaları boşuna mı tutulmuştur? İşbirlikçiler hakkında bir ipuçu bulunmuş mudur?

''DURAKTA, STADYUMDA, HAVALİMANINDA ÖLÜM VAR''

Durakta ölüm vardır stadyumda havalimanında garda ölüm vardır. Yollarda dağlarda ölüm kol gezmektedir? Bu durum karşısında ne yapalım kaderimizdir deyip her şeyi sineye mi çekelim? Her seferinde terörü kınıyoruz. Yeter artık asıl irade Türk milletinindir diyelim. İhaneti özendiren soysuzlara hak ettiği cezaları korkusuzca verelim. Sürekli şikayet etmekle nereye gideceğimizi sanıyoruz.

''BU OYUNU MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ YİNE BOZACAKTIR''

Ayrıntıdaki farklılıklarımız bizi gerginlik ve kutuplaşma noktalarına taşımamalıdır. Aramızı bozmak fitne çıkarmayı arzulayanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Sosyal medyada yapılan bazı yorum ve açıklamaları suçtur. İnsaların yılbaşı gecesi katledilmelerin oh olsun demek alçaklıktır. İnanan inanmayan Alevi-Sünni kutuplaşmasına hizmet eden kim varsa Türk milletinin her an açığa çıkması muhtemel azılı hasmıdır. Reina'dan yeni bir mezhep düşmanlığı çıkartma çabaları terörizmin bir oyunudur. Bu oyunu Müslüman Türk milleti yine bozacaktır.

''GÜN BİRLEŞME GÜNÜDÜR''

Gün birleşme günüdür. Uzlaşma ve huzurun merkezi de Türkiye Cumhuriyet devletidir. Beklemeksizin bir olalım diri olalım iri olalım. Huzur dolu refah içindeki geleceğe birlikte ulaşalım. Ya onurlu ve huzurlu bağımsız bir millet olarak yaşayacağız ya da bölünme ve parçalanma tuzağına düşeceğiz.''

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ