Ali Ay'dan önemli açıklamalar!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya geldi.

Ali Ay'dan önemli açıklamalar!
- A +

 

Geçtiğimiz hafta Kulüpler Birliği'nin yaptığı açıklamayla ilgili bir değerlendirmede bulunana Başkan Ay konu hakkında tam bilgi sahibi olduğunu belirtti. Ali Ay "Hem Fikret Başkanla hem de Erol Başkanla defalarca konuştum. Ben de aynı şeyleri söylemiştim. Kendi aramızda da bu konuyu konuştuk. Bence yapılan yanlıştı. O yanlışı kulüpler birliği olarak düzelttik. Orada tek yapılması gereken Galatasaray camiasına da haber verilmesi lazımdı ama verilmemiş. Bizim için Bursaspor çok önemli ama Türk futbolu da önemli. Bizim de VAR’dan canımız yandı en az 5-6 puan kaybettik. Ama her kulüp bu şekilde yola çıkarsa bu işin sonu gelmez."

Benim açımdan hedefimiz her maçı kazanmak. Benim hedefim 8’de 8 yapmaktı. Şimdi de 3’te 3 yapmak. İyi top oynuyoruz. Daha da yukarda olmamız lazımdı. VAR sisteminde baya puanlarımız gitti. Kasımpaşa maçında biz iyi oynadık onlar galip geldi. 5 yıllık bir proje yaptık kendimize. 4 yıl sonunda nakit akışından bahsediyorum, borçtan bahsetmiyorum. 25-30 milyon TL artıya geçiyoruz. Güzel bir proje çizdik. Altyapıya destek vermemiz lazım. Yıllık en az 5 milyon Euro futbolcu satışı hedefi koyduk. Bütçeden de taviz vermemek lazım. Yoksa bu iş kurtulmaz.  

Yorum Ekle

İlgili Haberler