Reklamı AçReklamı Kapat

Akar harekat bölgesini havadan denetledi

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in batısındaki Eşkan ve Cukali Favkani köylerini de terör örgütünden temizledi. Genelkurmay Başkanı Akar da beraberindeki komutanlarla harekat bölgesini havadan denetledi.

Akar harekat bölgesini havadan denetledi
- A +

 

Afrin'e yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 21. günde devam ediyor. 

İki köy daha PYD/PKK terör örgütünden temizlendi. Yapılan açıklamada Afrin'in batısındaki Eşkan ve Cukali Favkani köylerinin ele geçirildiği açıklandı.

Öte yandan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar beraberindeki komutanlarla birlikte ihbar kontrol uçağından Afrin harekatını denetledi.

Sabah saatlerinde yapılan açıklamada, TSK ve ÖSO'nun, Afrin'in batısındaki Cinderes beldesine bağlı Nisriyye tepesi ile köyünü ve Dükkan köyünü de PYD/PKK'dan aldığı duyurulmuştu.

Dün gece saatlerinde TSK uçakları, Bafilun Dağı, Şeyh Huruz ve Kefer Cenne köyleri, Şeran, Cinderes ve Racu beldeleri ile ilçenin güneydoğusunda teröristlere ait bazı toplanma merkezlerinin aralarında bulunduğu çok sayıda noktayı vurmuştu. 

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST 1062'YE ÇIKTI

Bu arada Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1062 olduğu bildirildi. 

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, "Zeytin Dalı Harekatı" kapsamında Hava Kuvvetleri tarafından düzenlenen hava harekatıyla PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzisi olarak kullanılan 19 hedef imha edildi.

Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine döndü.

Bölgeden elde edilen bilgilere göre, dün 34 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı da bin 62 oldu. 

Hava harekatı ve kara ateş destek vasıtalarıyla desteklenen harekat planlandığı şekilde başarıyla devam ediyor.

AA

Yorum Ekle

İlgili Haberler