Reklamı AçReklamı Kapat

Ak Parti Bursa aday listesi belli oldu!

AK Parti milletvekili aday listesi Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edildi. Mevcut AK Parti milletvekillerinden 167'si yeniden aday gösterildi. Listeyi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun YSK'ya götürdü. Böylelikle Ak Parti'nin Bursa Milletvekili aday listesi de kesinleşmiş oldu.

Ak Parti Bursa aday listesi belli oldu!
- A +

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

Bildiğiniz gibi dün de kuralar çekildi. YSK huzurunda bütün siyasi partilerin ve basın mensuplarının katılımlarıyla şeffaf bir şekilde çekildi ve en güzel şekilde de tamamlanacağını düşünüyoruz. Milletimize memleketimize hayırlı olsun. Bütün adaylarımıza başarılar diliyorum.

AK PARTİ BURSA LİSTELERİ

Bursa 1. Bölge

Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Gülten Kapıcıoğlu, Sadettin Cangül, Arif Çelenk, Muhammed Erdoğan, Arif Bekir Dangaç

Bursa 2. Bölge

Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz, Gürel Zafer Işık, Muhammet Müfit Aydın, Atilla Ödünç, Ahmet Yelis, Selda Meriç, Burcu Yaran, İsmail Özkan

LİSTEDEN DETAYLAR

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir 1'nci bölge birinci sıradan aday gösterildi. BBP lideri Mustafa Destici ise Ankara 2'nci bölge birinci sırada.

YSK'ya sunulan listede adayların 126'sını kadınlar oluşturdu. Milletvekili adaylarının yaş ortalaması 44 olurken, 25 yaşın altında 57 adaya listelerde yer verildi.

AK Parti'nin en genç milletvekili adayı Kocaeli 11. sıradan aday gösterilen 18 yaşındaki Elif Nur Bayram oldu.

Listelerde 26. dönemden 167 milletvekili adayı tekrar yer buldu.

Toplam engelli milletvekili aday sayısı ise 8 oldu.

Milletvekili adaylarının 466'sı evli.

İŞTE İLK BELLİ OLAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

AK Parti'de 26'nci dönemde milletvekili olan 167 kişi yeniden milletvekili adayı gösterildi. Halen vekil olan 149 isim ise 24 Haziran milletvekili aday listesinde yer bulamadı. Listede 126 kadın aday gösterildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler