yabancı dizi izle warez script porno izle hacklink shell indir istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları


Reklamı AçReklamı Kapat

250 kişi hazırladı 23 bin kişi sergiledi

Süper Lig'in 15. haftasında Bursa'da yapılan Bursaspor-Fenerbahçe maçı öncesinde 23 bin yeşil-beyazlı taraftarın sergilediği koreografi, en ince ayrıntısına kadar süren çalışmalar sonucu hazırlandı.

250 kişi hazırladı 23 bin kişi sergiledi
- A +

 

Türkiye'nin EURO 2024 adaylığı için gösterdiği statlar arasında bulunan, yapıldığında dünyaya örnek olan "timsah" şeklindeki 43 bin kişilik Timah Arena Stadı, cuma günü oynanan Bursaspor-Fenerbahçe maçında izleyicileri etkileyen büyük bir görsel şova ev sahipliği yaptı.

Yeni statta ilk olarak ligin 6. haftasında 24 Eylül Pazar akşamı Galatasaray maçında Teksas taraftar grubunun 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kartonlarla güney kale arkası tribününde ''50. yıl logosu'', maraton tribünün üst katında ise ''Teksas'' yazısını sergileyen Bursasporlu taraftarlar, Fenerbahçe maçı için de haftalar öncesinden hazırlıklara başladı.

- Önce ne yapılacağı belli oluyor 

Tribünlerin önde gelen isimlerinin gerçekleştirdiği toplantıda, Fenerbahçe maçında yapılacak koreografinin daha önceki Galatasaray maçında ortaya konulandan daha farklı ve daha ileri düzeyde olması kararlaştırıldı.

Taraftarlar toplantı sonunda, Fenerbahçe maçında ''Teksas'' olarak bilinen güney kale arkası tribünününde ''Bursaspor logosu'', iki katlı olan maraton tribününün üst katında ''Bursa'', alt katında ise ''Sen çok yaşa'' yazısının kartonlarla oluşturulması konusunda fikir birliğine vardı.

Koreografinin konusunun belirlenmesinden sonra, Galatasaray maçındaki şovun hazırlayıcısı, Ünitimsah Grubu'nun kurucularından makine mühendisi Onur Zerey, günler öncesinden çalışmalara start verdi.

- İş çıkışı statta mesaiye devam  

Zerey'in ilk olarak bilgisayar üzerinde tribünlere uyguladığı koreografi çalışması, maçtan bir gece önce statta toplanan yaklaşık 250 taraftarın geç saatlere kadar süren çalışmalarıyla maç gününe yetiştirildi. 

Taraftarlar, çeşitli renklerdeki 23 bin kartonu tek tek ayırarak, koltukların üzerine yerleştirdi.

Maç günü 23 bin taraftar, karşılaşma öncesi seremoni sırasında koltuklarına bırakılan kartonları kaldırarak, futbolseverlerden büyük beğeni alan koreografiyi başarıyla yaptı.

Ayrıca bu karşılaşmada maraton tribünündeki koreografi sırasında iki kat arasına da 60 metre uzunluğunda, üzerinde Bursaspor'un kurulduğu ilk günden bugüne tüm logoları ile ''Onurunla, duruşunla, ruhunla'' yazılarının bulunduğu bir pankart da asıldı.

- Başkan Ay'dan sürpriz ziyaret 

Yeşil-beyazlı taraftarların maçtan bir gece önceki çalışmaları sırasında Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay da stada sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. 

Taraftarların çalışmalarını yerinde izleyen ve koreografi hakkında bilgi alan Ay,  yaptığı açıklamada, gördüğü manzara karşısında duygulandığını ve gözlerinin yaşardığını bildirdi.

- Ay: ''Bursaspor sevgisinin bu olması gerekiyor''

''Her zaman söylediğim bir şey var; Bursaspor Kulübü olarak böyle taraftara sahip olduğumuz için hepimizin gurur duyması lazım.'' diyen Ay, şöyle devam etti: ''Çocuklar 2-3 dakikalık görsel şölen için günlerce uğraştılar. uğraşıyorlar. Onlara sürpriz yaparak ziyarete geldim. Bilmiyorlardı benim geleceğimi. Hepsine teşekkür ettim. Bursaspor sevgisinin bu olması gerekiyor. Tüm camia, şehrin tüm ileri gelenleri, sanayiciler, iş adamları, bizler, bu arkadaşlardan örnek almamız lazım. Seveceksen Bursaspor'u böyle seveceksin, karşılıksız seveceksin. Çünkü karşılığında hiçbir şey almıyorlar. Sadece Bursaspor sevgisiyle buradalar. Ben hepsine çok teşekkür ediyorum.'' 

- İlk deneme başarılı olunca 

Koreografiyi bilgisayar ortamında hazırlayan Onur Zerey ise yeni statta ilk koreografi denemesini Galatasaray maçında yaptıklarını ve bunda başarılı olduklarını anlattı.

Stadın yapısının koreografi için çok uygun olduğunu belirten Zerey, şunları kaydetti: "Futbolseverler tribünde bu tür görsel şovları büyük beğeniyle izliyor. İnsanlar, Avrupa maçlarını izledikleri zaman gıptayla bakıyorlar. Tezahüratlar belki konuşulmuyor ama koreografiler daha çok konuşuluyor. Biz aslında insanların telefonlarında, bilgisayarlarında ömür boyu duracak şeyler yapmak istiyoruz. İnşallah böyle olur, başarırız. İlkinde başardık ikincisinde de başarırız. Bu böyle devam edecek. İnsanlar sevdikçe biz de çalışacağız, yapacağız. Kısa süreli de olsa, maç başında belki 1-2 dakikada da olsa günlerce süren çalışmanın sonunda bize haz veriyor. İnsanların hoşuna gidiyor.''

- Taraftar mutlu 

Bursaspor Teksaslı Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, oldukça zorlu geçen çalışmaların ardından koreografiyi sergiledikten sonra büyük gurur ve mutluluk duyduklarını bildirerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Teksas tribününün önde gelen isimlerinden Enes Aydın ise soğuk havaya rağmen insanların arma sevgisiyle koreografi çalışmasına koştuklarını belirtti.

Çok zahmetli bir işi el ele vererek yaptıklarını dile getiren Aydın, ''Arkadaşlarımızın nasıl bir cefa örneği sergiledikleri görünüyor. Hava soğuk zaten. Teksas tribünleri işte böyle bir tribün. Gönül verdikleri takımları için çalışıyorlar. İnşallah bin sonraki koreografimizi tüm stat olarak yapmak istiyoruz.'' ifadesini kullandı.

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ