Zırhlıoğlu, muhtarların sıkıntılarını dinledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, Bursa'nın Gemlik ilçesinde muhtarların sıkıntılarını dinledi.

Zırhlıoğlu,  muhtarların sıkıntılarını dinledi
- A +

 

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden MHP Bursa milletvekili adayı Fevzi Zırhlıoğlu, Gemlik’te muhtarla bir araya geldi. Türkiye Muhtarlar Derneği Gemlik Şubesi'nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Zırhlıoğlu, "7 Haziran seçimleri ülkemiz için son derece hayati. Gerçek manada bir yol ayrımında karşılaşacağız. Biz muhtarları demokrasinin köşe taşları olarak görüyoruz. 13 yıllık AK Parti iktidarında muhtarların yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Muhtarlar siyasi partilerin mahalle temsilcilerinin talimatları altında çalışan birimler haline getirilmeye çalışılıyor. Muhtarlar Türk demokrasisinin gerçek köşe taşlarıdır. Köy ve mahalle muhtarı gerektiğinde devletin temsilini üstlenen ve çok önemli görevi olan hükmi şahsiyetler. Her alanda yaşanan tahribatları gördüğümüz 13 yıllık hükümet döneminde en önemli kurumuz olan muhtarlarda da bu tahribatı görüyoruz” dedi.
Muhtarların vazife yaparken yaşadıkları sıkıntıları bildiklerini ifade eden Zırhlıoğlu, “Muhtarların gerçek statülerini kazanması ve iktisadi anlamda zorluklarını gidermesi için bizim iktidarımızda en az asgari ücret tutarında bir gelire sahip olacaklarının sözünü veriyoruz. Bunun yanında azalarımıza da huzur hakkı ücreti vereceğiz. Biz muhtarların görevlerini yaparken ceplerinden para harcadıklarını biliyoruz” şeklinde konuştu.
Fevzi Zırhlıoğlu daha sonra Gemlik'te esnaf ve vatandaşlarla buluşarak, partisine destek istedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler