sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Yüz germede İpek Koza tekniği

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Medikal Estetik Hekimi Dr. Özgür Evren Ersoy, “Koza gibi sıkı ve dayanıklı, ipek gibi parlak ve genç cilt isteyenler artık ‘İpek Estetiği’ ile gençleşecek” dedi.

Yüz germede İpek Koza tekniği
- A +

 

Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu ameliyatsız yüz germede yeni bir dönem başlattığını açıkladı. Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubu Medikal Estetik Hekimi Dr. Özgür Evren Ersoy, yeni yöntemleri ile ilgili olarak “İpek, yüz yıllardır kadınların özellikle Hollywood yıldızlarının, hem güzelleşmede hem de tekstilde vazgeçilmezi. İpek, tırtıl dut üzerinde beslenip, koza oluşturup ipek lifler üretene kadar hummalı ve inanılmaz bir yolculuktan geçiyor. Bir dönüşümün hikayesi bu. Bu tekniğe de bu yüzden ‘ipek koza tekniği’ deniyor çünkü uygulama sonrası ciltte 10 yıl önceki fotoğraflara dönüşüm başlıyor” ifadelerini kullandı.


Ersoy, ipek koza tekniği ile ilgili “İpek kadar doğal ve hassas iplerle cilt tıpkı kozanın iç kısmında olduğu gibi sıkı ve düzgün bir şekilde dokunuyor. Üstelik dikiş ve askılama yapılmadan. Kısa zaman sonra bu ipler kendiliğinden eriyip yok oluyor. Aynı ipek lifleri gibi yok olurken ciltte güçlü bağ lifler oluşturuyor ve kollajen salgılanıyor. Cilde herhangi bir askılama işlemi yapılmamasına rağmen askılanmış gibi gergin bir görünüm elde ediliyor. Kozanın oluştukça renginin açılarak sarıdan beyaza döndüğü gibi bu teknik sonrası cilt berraklaşıyor ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Özellikle V şeklindeki yüz çizgisi zamanla U şekline dönüşmüş, cildi sarkmış ve çene kemiğinde pot bir deri görünümü oluşmuş kişiler 'İpek koza tekniği' için ideal adaylar” dedi.


Dr. Özgür Evren Ersoy, uygulama sonrası, tekniğe adını veren doğal ipeğin içindeki Sericin ve fibroin proteinlerinden de yararlanmak için ham ipek koza ile krem ve altın maske uygulaması yapıldığını ve etkisi 2 yıl süren tekniğin tekrar yapılmasının mümkün olduğunu belirtti.
Ersoy, Teknikle ilgili şunları söyledi; “ Teknik Türkiye'de şu anda sadece Esteworld tarafından uyguluyor. Teknikte krem anestezisi yapılıyor, genel anesteziye gerek duyulmuyor.Yarım saatlik uygulamayla yapılıyor. Organik ameliyatsız yüz estetiği yöntemi olan teknikte, kullanılan ipler daha çabuk ve daha etkin sonuç veren, alerji riski olmayan ve doğal askılama yapan organik ipler. Daha öncelerde kullanılan tekniklerle çeşitli farklar içeren yöntemde, etki henüz işlem sırasında yüzünüzün yapılan kısmı ve yapılmayan kısmında anında gözlemlenebiliyor. İpek koza tekniğinde ipler cildin alt dokusunu koza gibi sıkı dokuyor ve kollajen üretimini güçlendirip hızlandırıyor. Yeniden istenildiğinde 2 sene sonra tekrar edilebiliyor. Elastikiyet kaybı erken başlamış genç hastalara da güvenle uygulanabiliyor.İşlem sonrası yüzde yüz ham ipek kozalar ile krem ve masaj uygulaması ile ipeğin içindeki doğal proteinlerden de faydalanılıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler