Yurtta Kadir Gecesi coşkusu

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve ''bin aydan hayırlı'' olarak kabul edilen Kadir Gecesi dualarla idrak edildi.  

Yurtta Kadir Gecesi coşkusu
- A +

 

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve ''bin aydan daha hayırlı'' olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde vatandaşlar camilere akın etti.

Edirne

Kadir Gecesi'nde Edirne'de vatandaşlar camilere akın etti. Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camisi'nde vatandaşlar ''Bin aydan daha hayırlı'' olarak bilinen Kadir Gecesi'ni ihya etti.

İzmir
İzmir'de, Kadir Gecesi dolayısıyla Konak Meydanı'nda düzenlenen etkinlik, binlerce inanını buluşturdu. 

İzmir İl Müftülüğünün, Kadir Gecesi dolayısıyla valilik, büyükşehir belediyesi, sivil toplum örgütleri ile hayırseverlerin katkılarıyla "Seccadeni Al Konak Camisi'ne Gel Kadir Gecesi'ni Birlikte İhya Edelim" sloganıyla düzenlediği etkinliğe binlerce vatandaş katıldı. 

Etkinliğe katılanlar, Kadir Gecesi'ni, Kur'an-ı Kerim tilaveti, Mevlid-i Şerif dinleyerek ve yapılan dualarla karşıladı.

Hatay'da çadır kentte Kadir Gecesi

Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki YİBO çadır kentinde kalan Suriyeli Türkmenler, Kadir Gecesi'nde teravih namazını kılmak için kamp içerisindeki konteyner camiyi doldurdu. 

Namaz öncesi Suriyeli din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. Çadır kentte okunan yatsı ezanı sonrası aralarında yaşlı ve çocukların da bulunduğu çok sayıda Suriyeli camiyi doldurdu. Kadınlar da cami yanında kendileri için ayrılan bölmede namazlarını kıldı. 

Namaz sonrası Suriye'deki olayların bitmesi ve ülkede hayatını kaybedenler için dualar edildi. 

Adana

Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve "bin aydan hayırlı" olarak kabul edilen Kadir Gecesi Adana'da düzenlenen programlarla idrak edildi.

Sabancı Merkez Camisi'ne gelen çok sayıda vatandaş, Kadir Gecesi'nde namaz kılıp, dua etti.

Caminin içerisine sığmayan vatandaşlar bahçede namaz kıldı. Gece dolayısıyla vatandaşlara, su, lokum ve şerbet ikram edildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler