YouTube'ta dizi dönemi

Güney Kore’de her geçen gün etkinliği artan internet dizileri, televizyon kanallarını harekete geçirdi. Televizyon kanallarının yapım şirketleri, internet dizisi pazarına girmeye hazırlanıyor.

YouTube'ta dizi dönemi
- A +

 

Ülkedeki hemen hemen tüm ulusal kanallar, kendi internet sayfalarında dizilerin daha rahat izlenebilmesine yönelik çalışmalar başlattı. Asıl açılım ise televizyon kanallarının yapım şirketlerinde yaşandı.

Güney Kore’deki kanalların yapım şirketleri, internet dizisi pazarında geri kalmamak için kolları sıvadı ve sadece internette yayınlanacak diziler çekmeye başladı. MBC ve SBS kanalının çekeceği diziler daha proje aşamasında iken, devlet kanalı KBS’in çektiği ‘Prensin Prensi’ adlı dizi geçtiğimiz hafta internet üzerinden yayınlanmaya başladı.

İNTERNET DİZİLERİ GENELDE ÇİZGİ ROMANLARDAN UYARLANIYOR

İnternette geçen yıl gösterime giren ‘Aşk Hücresi’ adlı dizi ülkenin gündemine oturdu. ‘Aşk Hücresi’ adlı 10 bölümlük Güney Kore çizgi romanından uyarlanan dizi, her bölümü 6 ila 7 dakikayı geçmeyecek şekilde çekilmişti.

Dizideki oyuncular arasında Kim Woo-bin gibi ünlü aktörler de yer almış, çekilen dizi sadece internet üzerinden yayınlanmış olmasına rağmen büyük bir seyirci kitlesine ulaşmıştı.

Çin’deki birçok yapım şirketi bu dizinin yayın haklarını almak için rekabete girerken, diğer birçok çizgi roman da bu şekilde internet dizisine uyarlanmaya başlandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler