Yıldız: Oy vermeye engel elektrik kesintisi olmadı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dün saat 18.00 itibarıyla bazı bölgelerde yıldırım düşmesi ve yağmurdan kaynaklı küçük çaplı elektrik kesintileri olduğunu fakat oy verilmesini ve sayılmasını etkileyecek herhangi bir arızanın meydana gelmediğini söyledi.

Yıldız: Oy vermeye engel elektrik kesintisi olmadı
- A +

 

Türkiye'de 34 bin 565 köy bulunduğunu belirten Bakan Yıldız, "Arıza meydana gelen köylerin sayısı 25-30'u geçmez. Buralarda da sorun kısa sürede çözüldü" dedi. Yıldız, Viranşehir'de trafo yangınına dair haberin ise gerçekleri yansıtmadığını vurguladı.

8 BİN PERSONEL NÖBET TUTTU
Seçim günü 8 bin personelin elektrik iletim ve dağıtımı için nöbet tuttuğunu aktaran Yıldız, toplamda 7 bin 877 kamu ve özel güvenlik personelinin, ayrıca kolluk kuvvetlerinin de merkezlerin korunması için görevlendirildiğini açıkladı. Ana otoban ve temel kavşakların da korunduğunu ifade eden Yıldız, "Enerji arzı ve iletimiyle alakalı bir sıkıntımız bulunmuyor. Bir önceki seçimlerde elektrik kesintisinden dolayı herhangi bir sandıkta bir vatandaşın oyunun geçersiz kılındığı gibi durum yoktur" diye konuştu. Yıldız, elektrik kesintisi meydana gelen söz konusu köylerin, Eskişehir-Kütahya, BursaÇanakkale, Denizli-Muğla, Sakarya-Kocaeli ve Bolu- Kıbrıscık bölgelerinde olduğunu bildirdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler