Yıldırım baharı karşıladı

Yıldırım Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri'nde konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, "Hıdırellez bizim kardeşliğimizin simgesi olan bir bayramdır" dedi.

Yıldırım baharı karşıladı
- A +

 

Yıldırım Belediyesi Hıdırellez Şenlikleri, Temenyeri Parkı'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin yanı sıra siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Şenliklerin öncesinde bir konuşma yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Biz geleceği inşa ederken geçmişine sahip çıkan bir toplumuz. Kültürümüzün en önemli bayramlarından biri olan Hıdırellez'e de sahip çıkıyoruz" dedi. Hıdırellez'in bahar aylarının gelişi ile tabiatın canlanmasının müjdecisi olduğunu dile getiren Başkan Edebali, "Bu bayram bizler için dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberlik duygularının sağlam olmasına katkı koyan bir olgudur. Bu özelliklerimize sahip çıktığımız zaman güçlü bir toplum olmayı da sürdürürüz" diye konuştu.

ŞEHRE AİDİYET DUYGUSUNA KATKI

Yerel yöneticilerin rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal ve kültürel etkinlikleri de hayata geçirmesi gerektiğinin vurgusunu yapan Başkan İsmail Hakkı Edebali, "Toplumumuzun birliğini sağlamak için kültürel ve sosyal etkinlikleri çok önemsiyoruz. Böyle ve benzeri etkinliklerle hemşehrilerimizin şehre aidiyet duygularını üst seviyelere taşımak istiyoruz" şeklinde konuştu. Hizmet dönemlerinin ilk yılını geride bıraktıklarını hatırlatan Başkan Edebali, "Bu süreçte hemşehrilerimizin şehrin sakini değil sahibi olması gerektiğini söylemiştik. Bu anlamda da hizmetlerimize şekil verirken katılımcı belediyecilik anlayışımız ile hemşehrilerimizin fikirlerini aldık ve bundan sonraki süreçte de Yıldırım'ı hep birlikte yönetmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hıdırellez coşkusuna ortak olan Başkan İsmail Hakkı Edebali, çocuklarla birlikte cilli oynadı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler