sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Yılda 25 bin kuzu kesiliyor

Yenişehir Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Demir, Yenişehir’de yılda 25 bin kuzu ile 7 bin dana kesildiğini söyledi.

Yılda 25 bin kuzu kesiliyor
- A +

 

Et Üreticileri Birliği Başkanı Fatih Demir, Yenişehir’in tarım ve hayvancılık ile ön planda olan bir yer olduğunu belirterek, “Halkımızın yüzde 80’i tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor. Şu anda dana etinin kesim kilogram fiyatı 22, kuzunun ise 22,5 lira. Devletimiz gerek tarıma, gerekse hayvancılığa desteklemeler veriyor. Üreticilerimiz her alanda yaptığı işleri kayıt altına aldırırlarsa bu tip desteklemelerden faydalanabilirler” dedi.
Birlik Başkanı Demir, “Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre büyük baş hayvan sayısı bir önceki yıla göre Türkiye’de yüzde 3,6 artarken, küçük baş hayvan sayısı ise yüzde 7,6 arttı. Yıl sonu itibariyle sığır sayısı 14 milyon 415 bin baş, koyun sayısı 29 milyon 284 bin baş, keçi sayısı ise 9 milyon 226 bin baş olarak gerçekleşti. Birliğimiz her kesilen besilik hayvan başına yıllık 200 TL destek veriyor. Besicilerin bu destekleri alabilmeleri için et üreticileri birliklerine üye olmaları gerekiyor” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler