Yıkıma gelen 4 zabıtayı hastanelik ettiler

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde 3 katlı kaçak yapının yıkımı için gelen zabıtalar, ev sahiplerinin taşlı ve sopalı saldırısına uğradı. Çıkan olayda 2’si ağır 4 zabıta görevlisi yaralandı.

Yıkıma gelen 4 zabıtayı hastanelik ettiler
- A +

 

Edinilen bilgilere göre olay, merkez Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi 402. Sokak'ta meydana geldi. Yenişehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri 402. Sokak'ta kaçak bir yapının olduğunu belirledi. Sabah saatlerinde sokağa yaklaşık 30 kişilik zabıta ekibi geldi. Kaçak yapıda ikamet edenler, zabıtalarla bir süre tartıştı. bu sırada hane halkı, yakınlarını arayarak yanlarına gelmelerini istedi.

Kısa süre içerisinde toplanan vatandaşlar, yıkım için gelen zabıta ekiplerine taş ve sopalarla saldırdı. Çıkan olayda 2’si ağır olmak üzere 4 zabıta görevlisi yaralandı. Olayın bildirilmesinin ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve polis sevk edildi. Durumu ağır olan 2 zabıta görevlisi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken durumları iyi olan 2 zabıta ise Selahattin Eyubi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Öte yandan yaşanan olayın ardından gazetecilerin bölgeye gelmesinden rahatsız olan hane sahipleri, tehditler savurarak haberin yapılmamasını istedi.  Olayla ilgili gerginlik sürerken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Yorum Ekle