Yermemiz değil, gurur duymamız lazım

Bursa.com’un haftabaşı programı Bursa’nın Öncüleri, birbirinden değerli konukları birbirinden önemli konuları tartışmak üzere izleyicisiyle buluşturmaya devam ediyor. ‘Bursa’nın Öncüleri’nin bu haftaki konuğu Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ydi. Büyükşehir Stadyumu’yla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Altepe, “Biz 2 buçuk sene önce U20 sözleşmesi için FIFA’ya gittiğimizde, gördük ki 26bin kişilik Atatürk Stadyumu bile dünya standartlarında iyi bir yerde. Şu anki stadımız ise dünyanın en üst kategorisi. Bu yapılan yatırımlar ile Türkiye, sporda dünyanın en üst kategorisine girdi” dedi.

Yermemiz değil, gurur duymamız lazım
- A +

 

Berk DEMİRPOLAT/BURSA.COM

Şampiyon Bursaspor’un şampiyon stadı Bursa Büyükşehir Stadyumu görkemli bir açılışa sahne oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle geçtiğimiz haftalarda açılışı yapılan stadyumun Bursa’nın adını dünyaya duyuracak önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “UEFA’dan FIFA’dan bir talebimiz var, tarafsız saha maçı vermeleri. Böyle özenerek yapılmış bir tesis, dünyada parmakla gösterilebilecek bir tesis, bunu hak ediyor. Bu koltukları 44 bin yabancıyla dolduralım” dedi.

Kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Altepe, çok konuşulan açılışta özellikle ‘timsahın kafası yok’ eleştirilerine cevap getirdi. Türkiye’nin en güzel, dünyanın önde gelen stadyumlarından birini 4 buçuk senede yaptık diyen Başkan, “Böyle bir stadın yapılması zaten normalde 4 ila 5 yıldır. Çok hızlı gerçekleşmesine de imkan yok çünkü ilk defa uyguladığımız yöntemler söz konusu. Yüklenici firmalarla da sıkıntılar yaşadılar malum 45 firma arasında en düşüğü verip işi üstlenmek kolay değil. Biz de burayı tamamlatmak için uğraşıyoruz. Zorlanıyoruz. Burada yapılan imalatları günü gününe, kuruşu kuruşuna ödedik. Bunları yapmazsak zaten iş yürümez” diye konuştu ve stadın maç yapılabilecek hale geldiğini hatırlatarak, “Stadın dışında ilave bir kısmının bitmemesi maçla ilgili değil, maç orada yapılmayacak. Maç timsahın kafasında değil statta oynanacak. Orada sadece bir kafeterya olacak ama içeride hali hazırda kafeteryalarımız restoranlarımız zaten var, her şey tamam, mevcut stadyumlardaki şeyler bu statta fazlasıyla var” açıklamalarında bulundu.

YAŞANAN HER ŞEY, YAPILAN HER YATIRIM BURSA İÇİN!

Stadın açılışıyla ilgili eleştirileri de yanıtlayan Başkan Recep Altepe, “Sayın Cumhurbaşkanımız stadyumumuz için 50 Milyon Lira yardımda bulundu ve onun sayesinde burası tamamlandı. Tabi ki kendisinin teşrifiyle bir resmi açılış gerçekleştirmemiz gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Bursa programı gündeme geldi ki belki iki üç ay daha Bursa’ya gelemeyecek. Biz stadı açtıktan ve burada onlarca müsabaka oynandıktan sonra yapılacak açılışın bir anlamı yok. Biz istedik ki bu zamanı da iyi değerlendirelim, Sayın Cumhurbaşkanı bu stadyumun açılışında mutlaka bulunmak istiyor, onun yardımıyla ve talebiyle yapılmış bir stadyum sonuçta. Bursa programına yetiştirdik ve birlikte de açılışı yaptık. Güzel bir atmosfer güzel bir ambiyans oldu. Stadyum dolmaz, hava soğuk, tatsızlıklar olur dediler, Allah’a şükür 45 bin kişilik Bursa Büyükşehir Stadyumu doldu taştı” diyerek stadın daha açılmadan dünya gündemine girdiğinin ve ödüller aldığının altını çizdi ve bunun gurur duyulması gereken bir şey olduğunu belirtti.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ