Yeni dizide başrolde!

SHOW TV’nin yarın akşam ilk bölümüyle ekrana gelecek olan ‘Ne Münasebet’ adlı dizisinde başrol oynayan Pelin Akil, “Senaryomuza çok güveniyorum” diyor.

Yeni dizide başrolde!
- A +

 

SHOW TV’NİN başrollerini Sarp Levendoğlu ve Pelin Akil’in paylaştığı yeni dizisi ‘Ne Münasebet’ yarın akşam ilk bölümüyle ekranda olacak. Dizi, birbirlerinden farklı iki insanın mücadelesini ve nihayetinde birbirlerine âşık olmalarını, komedi ve aksiyonla harmanlayarak izleyiciyle buluşturacak. ‘Ne Münasebet’te Nil adında başarılı bir avukatı canlandıran Pelin Akil, diziyle ilgili merak edilenleri HT Magazin’e anlattı. 

Nil nasıl bir karakter? Kişilik özellikleri neler?

Nil işine ve işinin gerektirdiği sorumluluklara bağlı, düzenli, disiplinli, çalışkan bir avukat. Arabulucu biri. Kendisiyle tamamen zıt karaktere sahip, özgür ruhlu, rahat, Demir’e de (Sarp Levendoğlu) zaafları olan bir kız. 

Bu diziye nasıl dahil oldunuz?

Şu anda aynı zamanda ‘Abim Geldi’ adında bir tiyatro oyunum var. İlk komedi oyunum ve hayatımda sahnede hiç bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum. Güzel bir komedi dizisi gelsin diye dua ediyordum ki bu oyunda beni izleyen ve ARC Film’e öneren Melis Suçsuz’la tanıştım. Sonrasında senaryoyu okudum. Aslında bu sene bir sürü senaryo okudum. Çoğu birbirinin tekrarı veya benzeri olan hikâyelerdi. Komedi yapmak isterken okuduğum hikâyeye inanmam benim için çok kıymetliydi. ‘Ne Münasebet’ çok inandığım ve severek oynadığım bir iş.

‘KADROMUZ ÇOK GÜÇLÜ’ 

Sizinle Nil karakteri arasındaki benzerlikler neler?

Özellikle Nil’in annesiyle (Ayşen Sezerel) olan ilişkisiyle benim annemle olan çok örtüşüyor. Annem de bana fazlasıyla düşkündür, hayatı ben odaklıdır ama bundan da mutluluk duyar. Dizideki annem de aynen öyle. Nil çok zeki olmasının yanı sıra çok da saf... Tek hayatı işi ve ailesi. Bu noktada Nil’le ayrılmaya başlıyoruz. 18 yaşımdan beri çalıştığım ve çok insan tanıdığım için hayatın zorluklarını Nil’den daha çok biliyorum. Onun kadar masum bakmıyorum hayata, farkındalığım daha fazla sanırım. 

Birçok yaz dizisi başladı ve çoğu romantik komedi türünde. Sizin dizinizi diğerlerinden farklı kılan özellikler neler?

Her bölümün episodik hikâyelerden oluşması çok etkileyici benim için. Senaryomuza çok güveniyorum. Keza oyuncu kadromuz da çok güçlü.

Dizide Sarp Levendoğlu’yla partnersiniz. Aranızdaki uyum nasıl?

Sarp çok yetenekli ve sorumluluk sahibi. Demir karakteri için Türkiye’de ondan başka oyuncuyu düşünemiyorum. Onun da benim gibi işini sahiplenmesi beni çok mutlu ediyor.

"DAHA ÇOK FİLM ÇEKMEK İSTİYORUM"

‘Rent’ müzikalinde yer almışsınız. Nasıl bir deneyimdi sizin için biraz anlatır mısınız?

Müzikal okuduğum için müzikallere ilgim ve içinde olma isteğim çok fazla. ‘Rent’ Şu an oynadığım ‘Abim Geldi’ oyununun da yönetmeni olan, güzel arkadaşım Bora Severcan’ın uyarlamasıydı. Lezbiyen bir karakteri canlandırmıştım. Önceden izlediğim ve “Burada böyle bir müzikal olsa da oynasam” dediğim, en sevdiğim Broadway müzikallerinden biriydi. Muhteşem bir tecrübeydi. 

Peki ekranda oynamak istediğiniz bir rol, “Bunu oynasam süper olur” dediğiniz bir karakter var mı?

Şu an ‘Ne Münasebet’te oynadığım karakter tam da bu sorunun cevabı. İnşallah uzun soluklu olur. Onun dışında daha çok sinema filminde oynamak istiyorum. Diziler bir zaman sonra unutulur gider ama filmler arşivli. Ciddi psikolojik rahatsızlığı olan bir kadını canlandırmayı çok isterim.

"Çok yoğun çalışıyorum. Kendime ayırdığım vakit çok kıymetli. Onda da mümkün olduğunca zihnimi ve bedenimi dinlendirmeye çalışıyorum. Sevdiğimle film izliyorum, kitap okuyorum."

"ÖNEMLİ OLAN BAKİ KALMAK"

Oyunculuğunuz beğeniliyor. Başarılısınız. Yine de bu mesleğin sonu yok. Kendinizi geliştirmek için neler yapıyorsunuz?

Araştırmayı, okumayı en önemlisi gözlem yapmayı çok seviyorum. Tepki verdiğim, yanlış bulduğum, bana ters gelen şeylerin nedenleri üzerinde duruyorum. Kendini sürekli geliştirmenin en önemli tüyosu sevgi bence. 

Kariyer hedefiniz nedir? Şu anda kariyeriniz hayal ettiğiniz, istediğiniz gibi yol alıyor mu?

Şu anda her şey yolunda. Olmak istediğim yerde miyim ya da olmak istediğim nedir bilmiyorum ama işimi severek ve inanarak yapıyorum. Aldığım övgülerden bir şeyleri doğru yapıyorum diye düşünüyorum. Ama tabii ki bunun sonu yok. Herkesin yerine birileri gelir. Önemli olan yerinde saymayıp sürekli çalışmak ve baki kalmak.

Kaynak: HT Magazin

Yorum Ekle

İlgili Haberler