Yemek Masası Sandalyeleri Hangi Şekillerde Bulunur?

Yemek masanıza uygun bir sandalye veya sandalye takımı almak istiyorsunuz ve bu konuda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Söylememiz gerekir ki yemek sandalyeleri birçok farklı malzemeden yapılabiliyor, bunun yanında tasarımlar açısından öne çıkan bazı stiller de var.

Yemek Masası Sandalyeleri Hangi Şekillerde Bulunur?
- A +

 

Gelin yemek sandalyesi alırken stil açısından nasıl seçenekleriniz olduğuna ufak bir göz atalım.

Modern

Modern tasarımlar, her sektörde olduğu gibi yemek sandalyelerinde de minimalist tarzlarıyla dikkat çekmekte. İnce ve zarif hatlarıyla göz dolduran, sade ve vurucu renkleriyle zarafetinden hiçbir şey kaybetmeyerek güzelliğini ortaya koyan modern yemek sandalyeleri de günümüzün en çok tercih edilen stillerinden bir tanesi. Daha fütüristik bir görünüm içinse daha çok zikzaklı desenler ve koyu renklere başvurulmakta. Siz de modern tasarımlı bu yemek sandalyelerine göz atarak mutfağınıza yenilikçi tasarımlarla sade ve zarif bir güzellik katabilirsiniz.

Retro

 

Modern tasarımlar pek hoşunuza gitmiyorsa endişelenmenize gerek yok, zira retro tasarımlar da hâlâ birçok kişinin tercih listesi arasında bulunmakta. 60'lı yıllara olan özleminizi giderecek bu sandalye modelleri; doğal hatları ve renkleri, rahatlığı, diğer stillerle olan uyumuyla öne çıkar. Retro tarzında tasarlanan rattan sandalyeler, göz alıcı olmasıyla birlikte diğer mobilyalarınızla birleşerek yemek odanıza farklı bir hava katabilir. Uygun modeli seçip retro yemek masası sandalyelerinizi evinizle uyumlu hâle getirerek güzel bir kombin yakalamanız mümkün.

İskandinav

İskandinav tarzı mutfak sandalyeleri, sade tasarımlarıyla hem yemek masası için hem de günlük kullanım için oldukça uygundur. Bu kuzey tarzındaki sandalyeler, hem kolçaklı hem de kolçaksız modellere sahiptir. İskandinav tarzı sandalyeler arasında en dikkat çeken tarzlar ise Wishbone, Elbow, Cuba Lounge gibi tasarımlardır. Bu tasarımlardan size uygun olanı seçerek ister yemek masanızda ister evinizin başka bir köşesinde kullanabilirsiniz.

Çiftlik Evi

Farklı bir estetik arayışındaysanız, suni de olsa bir köy evi ortamı yaratma peşindeyseniz malzemesiyle dikkat çeken çiftlik evi tarzındaki sandalyeler tam size göre. Yoğun ve doğal ahşap desenleriyle öne çıkan çiftlik evi sandalyelerinde Batavya tarzındaki tasarım, sırt koyma yerindeki karmaşık desenleriyle göz doldurmaktadır. Beyaz rengi oldukça revaçta olan bu tasarımlara da bir göz atmanızı, evinizin havasına uygun bir şekilde kullanmayı denemenizi öneririz.

Yemek masası sandalyelerinin sahip olduğu tarzlardan bazıları bu şekildeydi. Seçenekleriniz bunlarla sınırlı değil tabii, kullanabileceğiniz diğer stillerde sandalyeler de bulunmakta.

Size ve evinize uygun olan bir sandalye stili belirlemenizin ardından uygun bir model seçmek için araştırmaya başlayabilir, bu sayede eviniz için en şık seçimi yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Yorum Ekle