Yeğenini öyle bir nedenden dolayı öldürmüş ki...

ADANA'nın Kozan İlçesi'nde yeğeni 39 yaşındaki Aydemir Eser'i tabancayla vurarak öldürdükten sonra kaçan 66 yaşındaki Kasım Eser, jandarma tarafından yakalandı. Kasım Eser, "Daha önce işlediğim cinayetten dolayı hasımlarım var. Olay günü öz yeğenimi hasmıma benzettiğim için vurdum" dedi.

Yeğenini öyle bir nedenden dolayı öldürmüş ki...
- A +

 

Kozan İlçesi'nin Dilekkaya Mahallesi'ndeki Anavarza Antik Kenti'ndeki kazıda çalışan Aydemir Eser, geçen 23 Haziran'da akşam saatlerinde işten çıkarak ekmek almak için bakkala gitti. İddiaya göre bakkalın önünde bekleyen Kasım Eser, yeğeni Aydemir Eser'e tabancayla ateş etti. Yaralanarak bakala kaçan Aydemir Eser'in arkasından giden Kasım Eser, burada da yeğenine peş peşe ateş ettikten sonra kaçtı. Vücuduna 7 kurşun isabet eden Aydemir Eser, götürüldüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

TELEFONDAN YERİ TESPİT EDİLDİ

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada jandarma, Kasım Eser'i yakalamak için çalışma başlattı. Arama çalışmalarından sonuç alamayan jandarma, Kasım Eser'in kullandığı cep telefonu numarasını tespit edip takibe aldı. Yapılan teknik takip sonunda İmamoğlu İlçesi'nde olduğu saptanan Kasım Eser, dün akşam saatlerinde jandarma düzenlediği operasyonda saklandığı evde yakalandı.

'İNSAN ÖZ YEĞENİNİ VURUR MU?'

Kozan İlçe Jandarma Komutanlığı'na getirilen Kasım Eser, yeğenini hasmına benzettiği için vurduğunu belirterek, "Daha önce işlediğim bir cinayetten dolayı cezaevinde yattım. Bu cinayetten dolayı hasımlarım var. Olay günü öz yeğenimi hasmıma benzettiğim için vurdum. İnsan öz yeğenini vurur mu?" diye ifade verdi.

Kasım Eser, sorgusunun ardından Kozan Adliyesi'ne sevk edildi.

Yorum Ekle