USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

TİMSAH’A 2 KARDEŞ KURŞUNU!

02-09-2023

Karacabey’deki dün akşamki karşılaşmanın içine girip hikâyesini yorumlamadan önce iki takımla ilgili dikkat çeken ayrıntıları kısaca özetleyelim.

Türk futbolunun şampiyon armadası Bursaspor ile ilçesinin temsilcisi Karacabey Belediyespor profesyonel bazda resmi statüdeki bir maçta ilk kez karşı karşıya geliyordu.

Türk futbolunda 60 yıllık geçmişe sahip 3.5 milyon nüfuslu devasa bir kentin temsilcisi Yeşil Beyazlı ekip, 2008’de kurulmuş 85 bin nüfuslu Karacabey Belediye’ye konuk oluyordu.

Kader dedikleri bu olsa gerek, yani 2750 kişilik M.Fehmi Gerçeker Stadı tarihinde ilk kez bir ‘abi-kardeş kapışmasına’ ev sahipliğine soyunmuştu.

Nitekim bunun göstergesi olarak Mavi Siyahlı taraftarların ‘Şampiyon Bursasporumuz Hoşgeldiniz’ yazılı pankartı tribünlere asarak Timsah’ı karşılaşması alkışlanacak bir jestti.

Yalçın Gündüz geçen haftaki Mersin maçında ilk 11’de sahaya sürdüğü Kerem Kök ile Mustafa Genç’in yerlerine Furkan Emre ve Eren Tunalı’ya şans verirken, son antrenmanda yer alan kaleci Deniz’i maç kadrosuna bile almayıp Canberk’i tercih etmesi doğrusu şaşırtıcıydı!

740 bin Euro kadro değerine sahip, transferde 21 oyuncuyu katan Karacabey  temsilcisi Bursaspor’un büyüklüğüne saygıdan olsa gerek maça oyunu sahasında kabullenerek başladı. Timsah’ta rakibine ayak uydurunca ilk 15 dakika yavaş-yavan bir futbol seyrettik. Ancak bu dakikadan sonra Mavi Siyahlılar tempoyu yükseltip oyuna ağırlığını koyunca durum değişti. Ev sahibi orta sahayı ele geçirerek atak üzerine atak geliştirirken Yeşil Beyazlılar ‘yürüye yürüye değil’ adeta ‘emekleye emekleye’ oynuyordu!

Bunun sonucu da golü getirdi. Ver-kaçlar ile Bursaspor ceza sahasına inen İnegöl’den transfer Ersel Aslıyüksek havadan gelen topu yere düşürmeden18’in üzerinden attığı şutla meşin yuvarlağı Canberk’in solundan ağlara gönderip devrenin skorunu belirledi: 1-0... 

Bu golde konuk defansın ofsayt için toplu çizgi savunması yapması önemli bir etkendi. Gol sonrası Yalçın Hoca 5 kontenjanından 3 oyuncu değişikliğine gitti ama nafile.

Çünkü oyuncu değişti ama oyun değişmedi.

İkinci yarı da ilk devrenin karbon kopyasıydı. Karacabey skoru korumak için oynuyor, Yeşil Beyazlı futbolcular ise beraberliği aramak yerine sahada hayalet gibi geziyordu.  Bu manzarayı gören ev sahibi futbolcular tek golün üstüne yatmaktan vazgeçip ikinciyi arama moduna geçtiler uzatmalarda Berat Satılmış ile muratlarına da erdiler: 2-0...

Sonuç olarak dün futbol oynamak yerine halı sahada gibi maç eden Yeşil Beyazlı futbolcular Karacabey’deki karşılaşma değil 90 dakika 990 dakika oynansa gol atacak halleri yoktu...

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Erdoğan
Erdoğan 3 ay önce
Böyle başlık mı olur 2kardeş kurşunu insanları birbirine düşürmeyi ne çok seviyorsunuz oynayan kazandı Tebrikler başarılar diliyorum Allah tez zamanda Bursaspor umuza adam gibi adam bir başkan nasip etsin maçtan kaçma o emanet diye oturduğun koltuğu terket