USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Bursalı Mali Müşavirlerin kültürel zenginliği

30-09-2023

Mali müşavir deyince aklımıza ne geliyor? Sayılar, tablolar, vergi mevzuatları... Hayatın olmazsa olmazı, tamam da, böyle de ömür geçer mi diyesi geliyor insanın. Bursalı mali müşavirler de öyle diyor. Zira insan ruhu sınırsız bir derya... Belki bazı yetenekler kişiye göre biraz az, biraz fazla, ama bu farklı şeyler denememize engel değil. Zira içimizdeki farklı seslere izin vermezsek, hem ruhsal hem zihinsel açıdan sıkışıp kalmamız kaçınılmaz.

Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası BSMMMO da öyle düşünmüş olsa gerek, hem kendi üyeleri için hem de halka açık pek çok faaliyeti var. Tiyatro, halk oyunları, Türk Halk ve Sanat Müziği koroları, kitap kulübü, kültür gezileri, resim yarışmaları.... Ben ilk kez yıllar önce mali müşavir İlkay Mutluay sayesinde tiyatro provalarına katılmıştım. Bu yıl da halk oyunları gösterisine, gündüz başlayan provalardan itibaren katılma ve çekim yapma fırsatı buldum. Üstelik daha ziyade sahne arkasında... 

Bu yılın ayrı bir önemi var tabii: Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü. Anadolu topraklarındaki insan zenginliğini azimle birleştiren halkın eseri. Usta Eğitmen Timur Torgay, sadece farklı yörelerin oyunlarından bir seçki hazırlamamış. Kendi deyimiyle Anadolu’nun pek çok kelimeye karşılık gelen zenginliğinden bir sentez oluşturmuş. 

BSMMO yöneticileri  bu yıl destek amacıyla oyunlarda yer almışlar. Buna Başkan Hüseyin Halil de dahil. Başkan kurumun kültürel ve sosyal destek faaliyetlerini anlatırken gözleri parlıyor. Bunu tüm üyelerin gözlerinde de görmek mümkün. Bu arada, gösteri gelirleri öksüz ve yetim çocukların eğitimi için harcanacak.

Ben sözü burada kesip, o günü aşağıdaki videoda  bizzat yaşamanızı ve hem Eğitmen Timur Torgay, hem Başkan Hüseyin Halil, hem de katılan değerli üyelerin sözlerinden dinlemenizi öneriyorum. 

Gerçekten, üllkemizin zenginliği beraberliğimizde yatıyor.

Sevgiyle kalın.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?