Yaşlı şahıs gazete çalarken yakalandı

Amasya’da bir esnafın abone olduğu gazeteyi iş yerinin önünden çalan yaşlı şahıs güvenli kamerasına yakalandı.

Yaşlı şahıs gazete çalarken yakalandı
- A +

 

Gazetenin abonesi olan Yasin Öztürk, güvenlik kamerasına yansıyan hırsızlık vakası hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Yaklaşık bir yıldır abonesi olduğu Zaman gazetesinin çalındığını anlatan Öztürk, gazete hırsızlığı vakasının son zamanlarda daha da arttığını belirtti. Yaşanan hırsızlık olayından rahatsız olduğunu belirten Öztürk, “Son çareyi güvenlik kamerasını incelemekte bulduk. Görüntü kayıtlarını incelediğimizde ise gözlerimize inanamadık. Çünkü gazetemizi yaşını başını almış bir amca çalıyordu.” dedi. Öztürk şunları kaydetti: “Son bir senedir belli aralıklarla gazetemiz kapımızın önünden kayboluyordu. Bu durum son zamanlarda daha da sıklaşmaya başladı. Bizler de abone olduğumuz gazetenin dağıtım şirketine bu durumu sorduk. Onlar da bize gazeteyi her sabah belli saatlerde iş yerimizin önüne bıraktıklarını söylediler.”

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Abonesi olduğu gazetenin kim ya da kimler tarafından alındığını öğrenmek için güvenlik kamerası kayıtlarından incelediklerini kaydeden Öztürk, “Karşımıza çıkan görüntüye biz de inanamadık. Kendisine hiç yakıştıramayacağımız, yaşını başını almış bir yaşlı amcamızın gazetemizi aldığını fark ettik. Yaşlı amcaya ben buradan sesleniyorum. Bey amca, yapma, etme. Bu senin hakkın değil. Sen kimsenin haber alma özgürlüğünü kısıtlayamazsın. Yapma bunu. Ben hakkımı helal etmiyorum sana. Bu görüntülerle birlikte yaşlı amca hakkında savcılığa şikayette bulunacağız. İnşallah bu amcamız bundan sonra kimsenin haber alma özgürlüğünü elinden almaya kalkmaz. Böylelikle kendisine ders vermiş oluruz. Önemli olan budur.” diye konuştu.

ÖNCE ETRAFI KONTROL EDİYOR SONRA ÇALIYOR

Güvenlik kamerasına yansıyan olayda yaşlı vatandaş, sabah 06.50 sıralarında iş yerinin önünden geçiyor. Daha sonra birkaç metre ileride durarak etrafı kolaçan eden yaşlı şahıs, geri dönerek gazeteyi alıp uzaklaşıyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler