Yaralı caretta caretta tedaviye alındı

ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde sahilde yaralı halde bulunan caretta caretta kaplumbağası, Kumluca Belediyesi ekipleri tarafından tedaviye alındı.

Yaralı caretta caretta tedaviye alındı
- A +

 

Kumluca sahilinde bir vatandaşın yaralı caretta caretta gördüğü ihbarı üzerine Kumluca Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü ekipleri olay yerine ulaştı. Veteriner hekim Sinan Ulusoy, caretta carettanın sağ ön kolunda derin yaralanma olduğunu tespit etti. Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakımevi'ndeki kliniğe götürülen caretta caretta ameliyata alındı. 2 saatlik operasyonda yarası temizlenip dikiş atılan kaplumbağa, Finike Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği ekiplerine teslim edildi.

Veteriner hekim Sinan Ulusoy, bu tür yaralanmaların genellikle deniz araçlarının pervanelerinden kaynaklandığını belirterek, "Caretta carettanın kliniğimizde tedavisini gerçekleştirdik. Genel sağlık durumu iyi, ancak yaralanmadan kaynaklanan genel vücut direnci düşüklüğü var. Bir süre gözetim ve tedavisinin takibi gerekiyor. Biz de konuyu Finike Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği'ne ilettik. Bundan sonraki tedavisinin takibi için caretta carettayı Fethiye'de bulunan Deniz Kaplumbağaları Araştırma Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürecekler" dedi.

 

Yorum Ekle