Yalçın Cambaz "Bu günleri unutmayın!"

Bağımsız Denetleme Başkanı Yalçın Cambaz, Divan kurulu'nda söz istedi ve “ Gündemde olmayabilir, yeni seçilecek yönetime bazı bilgiler verip, kılavuz olmak istedim” diyerek şöyle devam etti:

Yalçın Cambaz "Bu günleri unutmayın!"
- A +

 

“Herkes birbirine bundan sonra ne olacak diye soruyor. Bugünü anlamak için geriye gitmek gerek. 2004’te düştüğümüzde Fikret Üstenci çok güzel mesaj vermiş, onun cevabı ise ‘Evladım ölmüş gibi hissettim’ sözününü bu mesajı almış olsaydık, son maçta yoğun bakıma aldık, çıkartamadık. Bu çocuğun bir yıllık ömrü kaldı. Bizim çıkışlarımız çok sert oluyor. Gereken cevabı veririz.

“Kimse o ağlayan insanları, Bursaspor’un düşüşünü kutlayanları unutmasın. Gelirler 36 puanla 80 milyonluk gerilimiz olmuş. Gelecek yıl ayak basktı 6 milyon 200 bin, paraşüt parası 4 milyon, yaklaşık 12 milyon yayın geliri hakkı. Şampiyon olursak 4 milyon gelecek toplamda 27 milyonluk geliri olacak. Kayıp 65 milyon civarında. Yönetici alacaklarını çek olarak aldılar. Yönetici alacağı önemli değil. Bunları konuşacaksak kilidi vurup gitmemiz gerek. Yönetici alacaklarının hiç konuşmaması gerekir ta ki şampiyon olup çıkana kadar. Yönetim kurulunun karar defterinde temlik koymaması gerekiyor. Makinede yaşayan çocuğun fişini kimse çıkmasın.

“TRANSFER YASAKLARI
Uluslar ve uluslararası transfer tahtamız kapalı 4 milyon Euro gerekli. Kırmızı alarm 27 haziran olan 675 bin Euro ödenmezse -6 ve 2 sezon transfer yasağı gelir. Sözleşmesi devam edenler sürekli ihtar gönderiyor. 23 hazirana kadar ödenmezse serbest kalacak isimler var. Paraları yatırılması gerekli. Kadrodaki oyunculardan sürekli ihtarnameler çıkılıyor. Acil personel alacakları, transfer tahtasını açmak olmalı.

BANKA BORÇLARI 
Bağımsız denetleme kurulu üyelerinden Serdar Güllülü bankalarla ilgili yaptığı açıklamada önemli açıklamalarda bulundu.
Güllülü, “Ayakları yere basalım. TFF 1.Ligi’ne düştüğümüzde omuzlarımız nasıl. Bu yükü nasıl kaldırırız diye gelecek yönetimlerin bunu bilmesi lazım. Banka borçları devreye giriyor. Finansal yapıdan dolayı teminatsız para vermiyorlar. 2 banka kredimiz var, Denizbank,Ziraat Bankası'na borcumuz var. Bu dönemde 51 milyon 650 bin civarında. Soğanlı mahallesindeki benzinlik ve dükkanları ipotek verdik. Bunun dışında kalan riskle kapatmakla TFF’den gelirler var. Yayın gelirleri var. 80 milyon civarında rakam oluyor. 70-75 Milyonluk rakam Denizbank tarından temlik ediliyor. Ödemeler var. Taksit tarihinden önce parayı bloke ediyor. Gelirlerde ciddi azalma olduğu için buna dikkat etmek gerekiyor. Başka talepte bulunmaması için yeni yönetimin bunu dikkat etmesi gerekir. 20 milyon TL’lik rotatif kredi var. Kefalet olarak Ali Ay bulunuyor. Kulübün imzası var. 5’er milyonluk 4 taksit olarak 2020’de ödenecek. Gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Piyasaya 7,5 milyon futbolculara 65, teknik kadroya 4 milyon 465 TL borç var. UÇK’ya çözmek için 17 milyonluk kaynağa ihtiyaç var. O zaman transfer tahtası açılacak. FİFA ve CAS borçları var. Yeni kurla birlikte 36 milyon TL borç var. Biz denetleme kurulu olarak biz bilgi verdik. Ali Ay kendi alacağı için 68 milyon TL’lik çek kesmiş” deyince üyelerden büyük tepki oldu. Güllülü daha sonra, “Elimizde sağlıklı bilgiler olmaması nedeniyle borçla ilgili bilgi veremiyoruz. Bütün üyelerimizin bilgilendirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler