Yabancı öğrencilerle bir araya geldiler

Koza Lions Kulübü üyeleri, Lions’un en önemli uluslararası programlarından olan gençlerarası Değişim Programı (GAD) kapsamında yurtdışından gelen 20 öğrenciyi misafir ederek, onlara Türk mutfağının önemli lezzetlerinden biri olan İnegöl köftesini tattırdı.

Yabancı öğrencilerle bir araya geldiler
- A +

 

Çin’den Litvanya’ya, Rusya’dan Brezilya’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen 20 öğrenci, Koza Lions Kulübü önderliğinde Geçit Park Izgara’da organize edilen öğle yemeğinde bir araya geldi.

TÜRK MUTFAĞINA 20 FARKLI MİLLETTEN ÖVGÜLER YAĞDI…

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından Koza Lions Kulübü’nde başkanlık görevini yürütmeye başlayan Semra Turman, öğle yemeğinin ardından yaptığı açıklamada, yabancı öğrencilerin Türk yemek kültürünü kendi ülkelerinde anlatmaları adına Türk mutfağının mihenk taşı olan İnegöl köfteyi tercih ettiklerini söyledi.

Başkan Turman, Koza ailesi olarak her sene bu projenin içerisinde yer alıp Bursa’nın uluslararası düzeyde gerek kültür gerekse doğal güzellikleri açısından tanıtımını yapmayı hedeflediklerine dikkat  çekti.

YABANCI ÖĞRENCİLER BURSA’YA HAYRAN KALDI…

GAD Programı çerçevesinde Türkiye’ye gelen 20 öğrenci ise, Bursa’da geçirdikleri vakitlerin ardından Türk mutfağına hayran kaldıklarını dile getirdiler.

Yorum Ekle

İlgili Haberler