sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Yabancı öğrencilerden Dündar’a teşekkür ziyareti

Çaybaşı Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında geliştirdiği, “Avrupa Vatandaşı Olarak Geleceğimi Seviyorum” isimli proje kapsamında Bursa’ya gelen yabancı öğrenci ve öğretmenler, projeye destek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Yabancı öğrencilerden Dündar’a teşekkür ziyareti
- A +

 

Çocukların eğitim hayatlarındaki erken terklerin önlenmesi, eğitimde devamlılığın sağlanması, eğitimli bireylerle bilinçli toplum oluşturulması ve köyden daha fazla üniversite, yüksekokul ve lisans mezunu bireyler çıkmasına katkı sağlamak amacıyla geliştirilen projeye, İtalya, Fransa, Portekiz, Polonya, Bulgaristan ve Romanya’dan 50 öğrenci ve öğretmen katıldı.

Bir hafta süreyle tiyatro, gezi, anket, kısa film, sunum, araştırma, drama ve resim faaliyetlerini kapsayan projeye katılan konuklarıyla birlikte, kendilerine destek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret eden proje koordinatörü Tülay Ustaoğlu, “Okulumuzun en büyük sorunu, öğrencilerin geleceğe yönelik hedeflerinin olmaması veya hedef oluşturmayı bilmemeleri. 2014-15 eğitim öğretim yılında geliştirdiğimiz “Avrupa vatandaşı olarak geleceğimi seviyorum” isimli projemizle, Avrupa Birliği Comenius projesine başvurduk ve kabul edildik. Projemizle ilgili olarak 6 ülkeyle ortaklık sağladık” dedi.

Çocukların geleceğine yön vermek, farklı kültür ve meslekleri karşılaştırmalarına katkı sağlamak amacıyla geliştirdikleri projenin, aynı zamanda projeye dahil olan ülkelerin eğitim sistemlerini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini tanıma imkanı da sunduğunu belirten Ustaoğlu, “Karşılıklı ziyaretler ve düzenlenen eğitim programları ile çocuklar karşılıklı olarak birbirlerinin kültürlerini, eğitim ve sosyal hayatlarını tanıyıp öğrenme fırsatı buldu. Destekleri için Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ediyoruz” dedi.   

‘DÜNYA BARIŞINA BİR KATKI’

Kendisini ziyaret eden yabancı öğrencilerle Belediye Meclis Salonunda bir araya gelen başkan Dündar, öncelikle böyle bir proje geliştirerek, öğrencilerin gelişimine yön veren Çaybaşı Ortaokulu yöneticilerini kutladı. Başkan Dündar, “6 farklı ülkeden öğrencinin bir araya gelmesi, öncelikle dünya barışı adına, insanların birbirini tanıması adına atılacak en büyük adım. Birbirimizi tanımadan, başkalarının söyledikleri ile hareket etmek, kişilere ve olaylara ön yargıyla bakmamıza neden olur. Bir araya gelip insanlar birbirini tanıdığı zaman, kendi özgür düşüncesiyle o ülke insanı hakkında karar verir. Sonuçta hepimiz insanız. Farklı renk ve kültürden olmamız bizim isteğimizle olan şey değildir. Sizler şanslı çocuklarsınız. Bu yaşta bir çok farklı insanı ve kültürü tanıma fırsatı buldunuz. Bu sizin hem öğrenim, hem de iş hayatınızda başarıya ulaşmanızda önemli bir yol açacaktır” dedi.

Konuk öğrenci ve öğretmenlere Osmangazi’de yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Dündar, “Bursa, Balkanlardan olsun, Anadolu’dan olsun sürekli göç alan bir şehir. Bu nüfus yapısı nedeniyle de, özellikle Balkan ülkelerinde bir çok kardeş şehri olan bir ilçeyiz. Osmangazi Belediyesi olarak kardeş şehirlerimizle de karşılıklı sosyal ve kültürel projeler gerçekleştiriyoruz. Bu proje ile bir araya gelen sizler de, kardeşlik ilişkilerini geliştirmeye çok önemli katkı sağlayacaksınız. Ben, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler