Aktaş Holding yönetim kurulu başkanı

İş hayatına, babasının yanında çıraklık yaparak başladı. Yaşı 11… Kendisi, geçmişi 1940’lı yıllara dayanan, İnönü Caddesi üzerindeki Hüzmen-Anadolu Garajı’nda lastik kaplama ve tamir işleri yapıyordu. Babasının işleri zamanla gelişti ve yeni yeni işyerleri açmaya başladı. Bu bağlamda ilk önce 1961 yılında Ulu Cadde'de, sonra da 1966 yılında yine o caddeye yakın bir yer olan Güzel Sokak'ta işyeri açtı.

1968’de babasının ısrarı üzerine Magirus Otobüsleri'nin süspansiyon lastiklerini üretmeye başladı. İstanbul, Ankara ve İzmir’deki belediye otobüsleri için de satış yapıyordu. Ayrıca iç piyasaya ürün veriyordu. Yine o tarihlerde, Meşrubat Sanayi ile Çanakkale Seramik’e basınçlı kaplar sistemi için özel kauçuk parçalar üretiyordu. 

1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı nedeniyle ABD, ülkemize ambargo koymuş, 1976 yılında AB’den bedelsiz otobüs ithalatı da bize yeni imkanlar sağlamıştı. Zira gelen otobüslerin hepsi süspansiyon lastikliydi... Bütün bu güzel gelişmelerin beraberinde, Duaçınarı-Tütün Çiftlik'te 350 metrekareden oluşan büyük bir atölyeyi devreye soktuk. 1966 yılında ise babasının 26 yıldır çalıştığı Anadolu Garajı'ndaki işyerin kapattı. 1985 yılında ise Kestel Sanayi Bölgesi'nde yarım olan bir fabrika inşaatını satın aldı. Bin 400 metrekarelik bu yarım inşaatı sonradan 5 bin metrekareye çıkardı.

1994 yılında, iç piyasada ilk sıralara oturmuştu. Dış piyasaya açılma zamanının geldiğini düşünerek, Frankfurt'ta uluslararası fuara katıldı. Rakip Alman firmaların ihtar ve dava yağmuruna rağmen çok büyük ilgi gördü. Onlardan aldıkları ürünlere kendi markalarını basıp, öylece sattılar. Bu tarz çalışmaları 1.5 yıl kadar devam etti.

Haziran 1996’da Almanlarla yüzde 50- 50 ortak oldu. Sonunda Kestel'deki fabrikayı Almanlara kiraya verdi, hisselerini de onlara sattı. 

Alman ortağımızdan ayrıldıktan sonra, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ne geldi. Burada Aktaş Hava Süspansiyon Sistemleri A.Ş.'yi kurdu ve 120 gün sonra ihracat yapmaya başladı. Almanlarla ortaklığı, istediğimiz doğrultuda gitmediği için her tür önlemi almıştı. Bu bağlamda Avrupa'da tüm yeni markalarının tescilini yaptırdı. Markanın adı “Airtech.”