Dilhan Tekstil yönetim kurulu başkanı

1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını; Beyazıt İlkokulu, Vefa Lisesi’nin orta kısmı ve Sanat Okulu’nun tekstil bölümünü bitirerek tamamladı. Okulu bitince Örme Sanayi’nde staj yaptı. Ayrıca askerliğine kadar bir yıl da dans dersleri verdi.

Genç yaşına rağmen, tekstil sektöründe işin önce ticaretinden başlamayı uygun buldu. Dolayısıyla o tarihlerde İstanbul’un en iyi mefruşatçısı olan Bahar Mefruşat’ta iş başı yaptı. Firmanın patronu, çalışkanlığıyla dikkat çeken Bay Taki, mesleğin duayeniydi. Bir yıl perdelik bölümünde, daha sonra da İzmir Yün ve Battaniye kısmında olmak üzere toplam üç buçuk yıl Bahar Mefruşat'ta çalıştı.

Hep kendi işinin hayalini kurardı. Bir ortak ile birlikte Sultanhamam 2. Vakıf Han'da kiraladığı küçücük bir yerde işe başladı. O tarihlerde Yunanistan'dan gelen brode tüller çok ilgi görüyordu. Bir-iki top temin ettiği bu brode tülleri hemen satıyordu. Bu durum ticarete olan güvenini artırdı.

Yaptığı atılımlar neticesinde işleri bir hayli ilerledi. Yalova Yolu 14. km.'de, bin 200 metrekarelik bir yerde 8 ikinci el makineyle üretime başladı. İki sene zarfında hem modernizasyon gerçekleştirdi, hem de makine sayını ikiye katladı. İki yıl sonra 34 makineye ulaştı. Şu an itibariyle işletmesinde 46 makinesi var, 40 makineye de fason iş veriyor.

Bünyesinde bulunan şirketler ve yapılan faaliyetler: Dilhan Ev Tekstili: Ev tekstili üretim ve pazarlamaYanni Nakış: Kapitone, işleme, pijon standart mal üretimi… Dilhan Turizm: İstanbul'da bulunan (A) belgeli turizm şirketi… Yurtdışında ise İspanyaABDİranDubai ve İtalya-Milano'da ofis, showroom ve irtibat yerleri var.