Gazeteci

10 Eylül 1962 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. İlkokulu Diyarbakır’ın Mardinkapı semtinde bulunan Cumhuriyet, ortaokulu da Urfakapı’da bulunan Diyarbakır Ortaokulu’nda tamamladı. İnşaatçı olan babasının işi gereği önce yaz tatillerinde sürekli geldiği Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne yerleşti.1980 yılında Gemlik Lisesi’ni bitirdikten sonra Dicle Üniversitesi İşletme-Muhasebe bölümüne başladı.

Yüksekokulun ikinci sınıfındayken Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nde kaşeli muhabirlikle gazeteciliğe başladı. Çalışırken, Dicle Üniversitesi İşletme-Muhasebe bölümünü, daha sonra da Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi.

1982 yılında açılan sınavda başarılı olarak  kadrolu olarak başladığı Anadolu Ajansı’nda  20 yıl çalıştıktan sonra emekli oldu. Ajansın Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nde 1993 yılına kadar çalıştıktan sonra Bursa’da görevine devam etti.

Sıkıyönetim muhabirliğiyle başlayan Anadolu Ajansı’nda görev yapmanın yanı sıra Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde uzun yıllar yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevinde bulundu.

Halen Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Derneği, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti, Basın Konseyi üyesi olan Namık Göz, Anadolu Ajansı’ndan emekli olduktan sonra 1 Ekim 2003 tarihinde Bursa yerel basınında görev yapmaya başladı.

Yeni Bursa ve Bursa Haber gazetelerinde yazı işleri müdürlüğü, Avrupa, Bursa Haber ve Meydan gazetelerinde de yayın müdürlüğü ve yayın koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

Avrupa ve Meydan gazetelerinin kuruluşunda fiilen görev aldı. Yöneticiliğin yanı sıra bu gazetelerde köşe yazıları da yazdı.

2009 yılının haziran ayından beri Doğan Haber Ajansı Bursa Temsilciliğinde editör olarak görev yapmanın yanı sıra Hürriyet Bursa ekinde de köşe yazıları yazıyor.

Gazetecilik yaşamının süresince hem Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti hem de Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nden yılın başarılı gazetecisi ödülleri alan Namık Göz, 2002 yılından beri de Sürekli Basın Kartı hamili.

Namık Göz evli ve iki çocuk babası.