Taşdelen grubu yönetim kurulu başkanı

1945 Uşak doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Makine Mühendisi olarak mezun oldu. İlk harçlığını odun satarak kazandı. Sümerbank’ın burslusu olarak İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. 

Sümerbank’tan burs alarak okuduğu için 3 yıllık mecburi hizmet taahhütnamem vardı. 1968 yılında okulu bittiği zaman Aydın-Nazilli Basma Fabrikası'nda işe başladı. Planlama Mühendisi olarak burada bir yıl görev yaptı, sonra 1969 yılında askere gitti. Dönüşte, Nazilli Basma Fabrikası’ndaki işime dönmek istedi. Gemlik-Sungipek’e gelmek zorunda kaldı. Sungipek’te, Amerikalılarla beraber viskon tesisinin yenilemesinde çalıştı.

Halis Toprak’ın davetiyle Adana’ya gitti… Fakat Halis Toprak’ın, kardeşi Muhlis Toprak ile işe alma konusunda yaptıkları tartışma nedeniyle kendi isteğiyle orada çalışmaktan vazgeçti.

Halis Toprak için gittiği Adana’da, Sabancı Grubu’nda işe başladı. Yıl 1971... “Sasa Polyester İplik Fabrikası”nın montajında görevlendirildi.

O tarihlerde Ali Osman Sönmez’in, yeni kurmakta olduğu Sönmez Filament için eleman aradığını duydu. Müracaat etti, anlaştı ve Filament’te iş başı yaptı.  

Sıradan bir mühendis olarak girdiği Sönmez Grubu'ndan ayrılırken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıydı…