İş Adamı ve Spor Adamı Furpa Marketler Zinciri Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Türkiye Boks Federasyonu As Başkanı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Bursa Büyükşehir Belediye Spor Yönetim Kurulu Üyesi Eski Milli Boksör

Aslen Ağrı doğumlu olan Fuat ALPASLAN İlkokul eğitimini 60. Yıl İlkokulunda, Ortaokul eğitimini İmam hatipte, Lise eğitimini Endüstri Meslek Lisesinde, Lisans eğitimini Londra da Amerika Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde tamamladı.

Okul yıllarında spor hayatına başlayan ALPASLAN Türkiye gruplar şampiyonası ve Türkiye Boks şampiyonlarına katılarak çeşitli dereceler ve şampiyonluklar yaşadı. Göstermiş olduğu başarılar neticesinde Türkiye Boks Milli Takımına seçildi. Bu dönemlerde Milli Formayla uluslararası müsabakalarda ülkemizi başarıyla temsil etti.

1992 yılında Bursa'ya yerleşen Fuat ALPASLAN spor ve eğitiminin yanı sıra 1998 yılında Furpa Marketler Zincirinin ilk şubesini açarak ticari hayatına başladı.

EN iyi hizmet, EN uygun fiyat, EN kaliteli ürün, EN çok çeşit sloganıyla yola çıktığı Furpa markasıyla gösterdiği başarılı çalışmalar neticesinde 50 Mağazaya yaklaşan Furpa, perakende sektörünün lider firması olmayı ve Bursa da öncü kuruluşlar arasına girmeyi başardı.

Hem ticari alanda, hem sportif alanlarda, hem de bir çok sosyal alanda “Hep daha iyiye, Hep daha ileriye” düşüncesini kendisine ilke edinen ALPASLAN sağladığı istihdam ve katma değerle Bursamıza ve Ülkemize hizmet etmeye devam etmektedir.